Teeppä perässä Halla-Aho

Tuo Benji-hyppy taitaa kuitenkin olla noitten sivarien puuhastelua. Sitten on noita tosimiesten harrastuksia:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/mikael-jungner-olen-hypannyt-laskuvarjollakin/art-1288407404419.html
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...näin saattaa käydä kun lähtee kilpaan tosimiesten kanssa:

"...Kansanedustaja ja Sdp:n puoluesihteeri Mikael Jungner naurahtaa kuullessaan, että Jussi Halla-aho haastaa hänet benji-hyppyyn.

- Kuulostaa aika rauhalliselta verrattuna siihen, että olen hypännyt laskuvarjolla. Onneksi olkoon Halla-aholle uudesta aluevaltauksesta, Jungner sanoo.

Jungnerin ja Halla-ahon välit ovat olleet kireät viime aikoina.

Norjan tapahtumien jälkeen Jungner halusi Halla-ahon siirtyvän syrjään turvallisuusasioista vastaavan valiokunnan puheenjohtajan paikalta.
Jungner ei ollut vielä sunnuntaina nähnyt Halla-ahon hyppyvideota. Hän ei aio tarttua haasteeseen.

- Kun on kerran hypännyt laskuvarjolla, en usko, että benji hirveästi antaa lisää. Varsinainen elämys tulee laskuvarjohypystä.

Äänestä

  • Ai, Junger on hypännyt laskuvarjolla oikein yhden hypyn? Tandemilla? Yleensä sitä ensimmäistä hyppyä ei oikein osaa edes pelätä.
    Laskuvarjohypyssä kiksit eivät tule rätin varassa leijuessa, vaan vapaa pudotus on yleensä se homman juju. Perushyppy laskuvarjolla vai benji-hyppy, kumpi jännittää enemmän? Enpä tiedä, itse pelkään vielä enemmän tikapuilla yli 4:n metrin korkeudessa.

    Äänestä

Eipä uskaltanut Junger lähteä loikkimaan, joten taisipa olla nauru väkinäistä hirnuamista. Kiukuttelee vain olemattomista asioista kun ei muuhun pysty.

Äänestä
  • Jungner on demujen rakkikoira - oikein siihen tehtävään valittu,mitään poliittisia ansioita ei punikilla ole.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


siviilitarkkailija kirjoitti:

Tuo Benji-hyppy taitaa kuitenkin olla noitten sivarien puuhastelua. Sitten on noita tosimiesten harrastuksia:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/mikael-jungner-olen-hypannyt-laskuvarjollakin/art-1288407404419.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu