MYYDÄÄN 2 AIKUISTA VILJAKÄÄRMETTÄ

donarosa

Täällä olisi myynnissä kaksi aikuista viljakäärmettä joista valitettavasti joudumme luopumaan tulevan perheenlisäyksen vuoksi (iso terra ei enää makuuhuoneeseemme mahdu niin kauan kuin tässä asunnossa asumme, ja muuttoa ei vielä näy kun laskettuaika käsillä). Myös pelkään että aika madoille jäisi liian vähäiseksi sillä ovat todella ihmisystävällisiä ja helppoja käsitellä.

Toinen on pari vuotias anerytistinen tyttö, ja toinen on n. 3-vuotias miami phase poika. Kummatkin helppoja käsitellä, ja toimivat kaikintavoin kuten pitääkin.

Ota yhteyttä yv:llä tai spostitse donarosa @ luukku.com. Kuvia voin sitten laittaa spostin kautta ainakin jos kiinnostuit. Rohkeasti vaan yhteydenottoja sillä madoilla alkaisi olla kiire saada uusi uskollinen koti.


Ps. luovutan käärmeet vain ja ainoastaan rakastavaan ja hyvään kotiin.

4

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • donarosa

      Piti nimimerkin kanssa kirjoitella, mutta unohtui...

    • lemmikkejälapsille

      Voisivat olla hyviä pikkulapsille leikkiä niiden kanssa kun eivät ole myrkkyjä, kyitä vipereita...

      Minulle kerran tuli mökiltä ristihämähäkki, tykkäsi asua kattolampustossa, muussasin sen sitten vahingossa harmitti..

    • donarosa

      Siksi ollaan myymässä pois (vaikka yli yli yli rakkaita ovat, eivätkä koskaan ole kenellekään pahaa tehneet, eivät edes näykkäisyt vaan ovat lempeitä kuin lampaat!) Mutta kun tilanpuute tulee eteen että saamme hoitopöydän mahtumaan terran tilalle, joten ei ole muuta mahdollisuutta enää kuin myydä rakkaat madot pois :(

    • mc3 65

      paljonko maksais ja missä käärmeet sijaitsevat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe