romahdus nyt

"Romahdusta ei tule."

EU:n talouskomissaari Olli Rehn vakuuttaa, että Espanja, Italia ja Ranska selviävät veloistaan ilman EU:n vakausrahaston tukea
"

Aina, kun Ren puhuu tommosia, sillä on jo housussa. Maat kaatu tuen varaan!
Näin oli Kreikka ja Portugalikin!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aina käynnyt.

Äänestä

"Puheita siitä, että EKP:stä olisi Italian ja Espanjan velkapaperien ostojen myötä tulossa euroalueen roskapankki Rehn ei sulata. Hänen mukaansa maat, joiden joukkovelkakirjoja EKP ostaa tulevat maksamaan velkansa täysimittaisena takaisin"

Mitä satua!

Äänestä

Jutta saa vakuudet!

Äänestä

Huomenna Ranska ja Saksa neuvottelee. Tekee tärkeän päätöksen EU:sa.

Äänestä

Mistä näitä satusetiä oikein tulee.Jo apukoululainenkin ymmätää ettei nuo maat pysty velkojaan täysimääräisinä maksamaan,jos ylipäätään maksavat yhtään mitää.Kreikka ja Italia ovat valehtelijoiden klubin aatelia.Noille maille tulisi tehdä mittava omaisuuden hukkaamiskielto.Valtioiden omaisuutta on alettava jakaa niiden maiden kesken jotka rahoittavat toimintaa.Vain äärimmäiset keinot herättävät päättäjät toimimaan.Lisäksi Emualue on rakennettava uudelleen,elikkä eteläeurooppa on tehtävänsä tehnyt ja saa mennä.Lopuista Emumaista tehdään uusi alue ja sanktiot joka rikkomuksesta.Uusi Ekp tulee sijoittaa Saksaan ja sen on oltava riippumaton polittisista päätöksentekijöistä.Onko uuden valuutan nimi sitten Euro vai joku muu on toisarvoinen sekka.

Äänestä

Mitä Ranska ja Saksa päättä. Se on sitten Jykänkin päätös?
Iltapäivällä kootut selitykset Kreikan takuista.

Äänestä

Rehni puhuu kapitalistin suulla. Tämä siksi, että sijoittajat eivät pillastuisi.

Äänestä

Kokoomuksen ja apupuolue demarien töppäily!

Äänestä

HAHAHA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan varma? kirjoitti:

"Romahdusta ei tule."

EU:n talouskomissaari Olli Rehn vakuuttaa, että Espanja, Italia ja Ranska selviävät veloistaan ilman EU:n vakausrahaston tukea
"

Aina, kun Ren puhuu tommosia, sillä on jo housussa. Maat kaatu tuen varaan!
Näin oli Kreikka ja Portugalikin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu