Hei, Haluasin tietää minun tulevaisuuden, et miltä se näyttää. Toisekseen haluan tietää sen että kun opiskelen kolmatta vuotta niin valmistunko siihen mennessä? vai joudunko uudestaan olemaan koulun penkillä istumassa? Tapahtuuko mulle mitään ikävää tai hyvää tulevaisuudessa?
Keskiyö/tuntijasi
satsuki93
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tapahtuu sekä ikävää että hyvää. Elämä sattuu olemaan sellaista ylä- ja alamäkeä. Eipä kannata huolestua liikaa. Yritetään oppia sekä hyvästä että huonosta. Meidän kaikkien elämä on välillä sellaista. Kuka haluaisikaan tasapaksua puurtamista.
Opiskelu on sekä sinusta, että oppilaitoksesta kiinni. Jos kurssit järjestyy ja kaikki menee koulun puolelta putkeen niin sitten loput on enää sinusta kiinni. Tsemppiä opiskeluun ja elämään!
Hei
en katso nuorten tulevaisuuteen siksi, että se voisi vaikuttaa heidän päätöksiin.
mutta sen verran sanon, että hyvät työmarkkinat voivat kuljettaa sinua myös suomen rajojen ulkopuolelle.
hehe. Näinpä :)
En katso nuorille, en näe numeroita jne. Alkaa selityksiä riittämään. Mitäs jos lääkäri sanoisi nuorelle potilaalle noin :) "en anna nuorelle lääkkeitä, koska se voi johtaa lääkeriippuvuuteen" :)
Rehellinen auttaja auttaa iästä riippumatta.
Eikö tuo ulkomailla työskentely pidä sisällä mitään ennustusta. Nykyään se on enemmänkin sääntö kuin poikkeus. Nuoremmat käyvät koettamassa itsenäistymistä ulkomailla. Keskiyö ei siis maininnut ulkomaisen työsuhteen kestoa, joten mikä vain lasketaan :)
Kateellinen 15! Hyi!