sossusussut joutuu maantielle

patriot 4

2

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erota pitää.

      Suurin salaliitto on demareissa, kun he ovat tienneet , ettei Guzeniina ole ylioppilas vaikka Guzenina niin väittää ja nyt peruspalveluministeri jäi lopulta valeesta kiinni:

      Mäkelänrinteen iltalukiosta valmistuneita virallisia ylioppilaita oli 27. Kyseisessä listassa ei ole Stieren, Lindell tai Guzenina nimistä ylioppilasta. Voitte itse sen todeta tästä seuraavasta linkistä:

      http://aijaa.com/v.php?i=007828774795.jpg

      Kyseinen Spes Patriae-1991 kirja on Helsingissä Rikhardin kadun, Kallion ja Pasilan kirjastoissa. Voitte itse käydä tarkistamassa, jos epäilette ettei ko. linkityksen tiedot muka ole oikeita.

    • Chakraali-Sinde82

      Voi elämän kevät, kun on esim. metsäautotie, että meille, teille vai eriteille.
      Onpa kumma, jos se loppuu:
      1. Touretten syndrooma
      2. Lietteen ajo ja EU:n direktiivit
      3. Rasismi ja ihmisviha
      4. Kartonkinukkekoti
      5. lat. Purgatorium, sielujen olotila, jotka ovat saaneet anteeksiannon iankaikkisesta rangaistuksesta,mutta tarvitsevat puhdistumista kärsimyksissä.
      ------ > huom. vertaa nyt edes ejakulaatio ja enkelin äänet


      Olinkin juuri tekemässä Hengen anatomiasta kirja-analyysia. Arvioin sitä ihan yleissilmäyksellä ja totesin sen kerrassaan kelvottomaksi vaihtoehtolääketieteen piiristä, energialääketieteen piiristä Deja Vu:n takia. Mua se järkyttää, kun se on kauheita ihmiskohtaloita sosiaalipornon piiristä. Jälkimmäiseksi mainittu taas on hieman nostalgista, progressiivisuuden sijaan, yhteiskuntaan ja nykyaikaan sopimatonta, kelvotonta, viisauden; yleismaailmallisen uskonnon takia. Fokusaatio on hirvittävän tärkeä, kirjan tarjoaman fiktion lisäksi, jotka ovat yksityisiä, eivät julkisia kuten kirja esittelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      31
      3547
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      125
      1425
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1331
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      71
      1058
    5. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1041
    6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      187
      1036
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      977
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      941
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      67
      920
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      885
    Aihe