oisko kellä tietoa minkä hintanen remontti on tulossa kun ajattelin jakohihnan vaihdattaa a4 1.8t -98? onko työläs homma ja minkä hintaset osat? ilmeisesti jotain rullia hihnan lisäksi?
1.8t jakohihna?
infoa?
62031
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse teetin hihnarempan audin liikkeessä samanlaiseen autoon ja hintaa tuli 550€sis. työt ja kaikki hihnat...
Laakkoselta ja Stockan autolta tulee tarjoukset sähköpostin perusteella. Tarvitaan auton alustanumero, moottorin (ja vaihteiston tyyppi?)
nii mulle kerrottiinkin että kannattaa vähän kysellä muutamista paikoista hintaa. mut ei kyllä viitsi viedä minnee veijo essolle ensikertaa! et mieluummin maksan vähä enemmän kun alan kuulee ihme ääniä koneesta. onko tietoa montako tuntia hommassa menee ns:alan korjaamossa? ja vissii laturin hihna samalla? onko ilmastoinnilla oma vai samassa laturin kanssa?
ainakin lms mainostaa että 400 euroo
Mikä on tämä lms?
http://www.lmsracing.fi/