Mielestäni on käsittämätöntä kuinka joitakin ihmisjätöksiä ei saada tuolta kadulta korjattua pois. Ne työllistää poliisia viikko toisensa perään. Millon kyseessä on baaritappelu, millon puukotus tai pahoinpitely, hyvällä tuurilla siinä sivussa myös ryöstö. JJ on saanut meuhkata tällä kylällä jo vuosia... osa suvusta kuollut jo pois mutta sukunimestä on varmasti hyötyä. Todella sairasta jos virkavalta odottaa hänen ja hänen gänginsä teloittavan ihmisiä ennen kuin aletaan toimimaan!!!!!!!!!!!!!! NÄIN ME LUODAAN HYVINVOINTIVALTIO, JIIHAAA!
Poliisien toimettomuus !
näinjuuri
13343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nyt haukut väärää puuta, ei se poliisin vika ole, vaan lainsäädännön!
Nimen omaan! On aivan uskomatonta että tuollaiset paskaläjät saavat rellestää vuosikausia vapaasati ja poliisi ei tee yhtään mitään. Totta on kyllä se että lainsäädäntö estää kaikenlaisen järjästyksenpitämisen. Jos itse olisin päättämässä niin suomen vankeinhoitopalvelut ostettaisiin edullisesti joko kiinasta tai venäjältä.
Näin se on vain , että poliisit on tosi voimattomia asiotten suhteen. Täytyy todella tappaa ihminen, että poliisi voi puuttua asiaan. Tiedän mistä suvusta puhut , hullua porukkaa koko suku.. voisivat poistua pieksämäeltä mutta täällä on niin helppo tehdä mitä ne haluavat,,,,, muualla suomea he vietäisiin nurkantaa ja haudattaisiin sinne. Taas ihmettelen siinä suvussa on yksi fiksu , että hän ei saa muita ojennukseen, se on vain niin sääli hänenkin maineensa menee yrittäjänä.
Kuka on tämä suvun fiksu yrittäjä?
Alkaka ostaa urheiluliikkeistä sinne kontiopuistoon pesäpallomailoja. Teillähän on kokoontumiseen varattu kaksi hyvää kenttää
Jep........ koko suku samaa rikollis porukkaa.
Ai ne paskat pesii nykyään kontiopuistossa?
Onhan siellä meuhkaamassa tämä F A jolla usein stiletti vilahtelee kourassa...
Pelottavaa:(
Onhan teillä sisua vittuilla poliisin saamattomuudesta vaan kuinka on itsenne laita? Jos on pokkaa kohdentaa syytökset johonkin tai joihinkin niin menkää ja tehkää asialle jotakin! Noilla syytöksillä luulisi olevan voimaa itsekkin tehdä asioille jotain,kuka teidän perseenne pyyhkii?
Älkää puhuko mistään laista mitään,asioilla on tapana järjestyä,se vaatii vain omaakin osallisuutta.
Hassua.... ehdotatko siis, että otamme oikeuden omiin käsiin !?? Ei muuta kun rynkyt olalla vaan sotaan oikeuden puolesta puhdistamaan katuja, sehän se varmaan auttaa. Siinä käy niin että nää jakomielitautiset saa juosta vapaana ja itse joudut kuseen ! SINÄ VOIT TULLA PYYHKIMÄÄN Helv....Älypää ! XOXO
Tuntuu että teidän poliiseilla ei ole mitää muuta tekemistä kuin viritellä tutka-asemia sinne sun tänne ja valvoa että kaikki ajaa 40km/h, se tuntuu olevan pääseikka. Kun se on niin saatanan helppoa siitä se on kiinni.
Tekisvät edes sitä
liikenneviraston vahdeille, pystyy kaikki toimialat valvomaan ammattitaidolla, tie, vesi ilma,rata yms