Onneksi Urpilainen oli aikaansa edellä
Jutta on Jyrkin pomo
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jutta on kävelä katasrofi, joka tulee meille kalliiksi.
Sää ole sidde varmaa hollandilaine puukengämies, kun ed sä osaa taida edes oikein girjoitusta?
Puukengämiehedkin haluais ottaa mallia Jutasta, kyllä toi edellinen kirjoittaja
on täysverinen katkeroitunut kepuänkyrä.
Ei olis kiviniemi pystynyt samaan, vaan ihmekös tuo kun ob-paketin
avaaminenkin on sille ylivoimaisen vaikeaa.
Ja kepun loistava tulevaisuus on takana ja velat maksamatta. Menkää kinuamaan uutta velkaa, mutta muistakaa, että vakuudet täytyy olla. Ei sitä muuten kepulle anneta. Novat ja kooämässätkin on nyt poissuljettuja rahoittajia, sattuneesta syystä. Mutta onhan kepu vielä yli kympin puolue. Iloitkaa siitäkin vähästä.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194673780392/artikkeli/kiviniemi miljarditakauksista myrkkya pitaa niella .html
Jutta on Europan yllä leijuva halla. Paksun naisen kasvojen pelastamiseksi koko maanosan tuleavaisuus on uhattu.
Jutta valehteli törkeästi Portugalin tuesta, eikä aaaääliö osannut pitää jatkossakaan päätään kiinni. Tuloksen heinäsirkkaparven lailla Euroopan kato.
Kyllä veronmaksaja maksaa kepujuusolle tuet. Säästötalkoissa tulisi kyllä kansalliset maatiaistuet minimoida.
Jutta on halla kepun poliitisella niitulla elonkorjuun aikaan.
Jutta ja hänen talouspoliitikansa tulee syöksymään Kreikan syvyyksiin. Me saamme vielä nauraa Jutalle.