Raskaus ja Sertralin

Onko kenelläkään kokemusta tästä? Jos niin miten voi lääkitys vaikuttaa sikiöön? Pohditaan miehen kanssa lapsen tekoa ja lääkityskin on niin pelottaa kovasti. Lääkärille aika 2 viikon kulutta jolloin kysyn asiasta, mutta onko kenelläkään käytännön kokemusta asiasta?
1239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Soita tänne

http://www.hus.fi/default.asp?path=1,28,824,2049,2265,2260,3437

Itselläni ainakin aikoinaan, liki 7 v sitten, lopetettiin Zoloft (vaik.aine sertralin) jo yritysaikana.

Minkä alan lääkärille olet menossa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


La tìa kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta tästä? Jos niin miten voi lääkitys vaikuttaa sikiöön? Pohditaan miehen kanssa lapsen tekoa ja lääkityskin on niin pelottaa kovasti. Lääkärille aika 2 viikon kulutta jolloin kysyn asiasta, mutta onko kenelläkään käytännön kokemusta asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu