Everton on pelaamassa tällä hetkellä sopupeliä, jossa se häviää sarjanousia QPR:lle. Oikeasti QPR on läpeensä paska joukkue. Mutta nyt on peli sovittu rahalla ja Everton häviää ja vedonlyöntifirmat kusettaa rahat kaikilta niiltä vedonlyöjiltä jotka veikkasivat Evertonia.
Näitä sopupelejä on vaan niin pirun vaikea ennustaa. Voisin melkein veikata, että ManU:n vuoro pelata sopupeli on juuri seuraavassa matsissa HottenTotteja vastaan.
Näitä sopupelejä on vaan niin pirun vaikea ennustaa. Voisin melkein veikata, että ManU:n vuoro pelata sopupeli on juuri seuraavassa matsissa HottenTotteja vastaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hoh hoijakkaa. Sehän nyt on selvä että Everton aloittaa AINA kautensa huonosti ja parantaa otteitaan hieman puolenvälin jälkeen. Jos tietäisit jotain Valioliigasta tai olisit vaivautunut scouttamaan, olisit tajunnut jättää tämän väliin. Ja noin 60% kotivoitto ei todellakaan ole mikään varma ja kyseessä ei ole sopupeli jso se ei toteudu. Vedonlyönti olisi helppoa, jos aina se hiukan todennäköisempi toteutuisi, mutta kun tässäkin tapauksessa Everton häviää tai jää tasapeliin lähes 40% varmuudella, eli siis melkein joka toinen kerta.
Väitätkö siis että sopupelejä ei koskaan tapahdu ? Mitä tekemistä nuilla todennäköisyyksillä on sopupelin kanssa ?
Tapahtuu niitäkin, mutta harvoin Valioliigassa. Tämä ei sopupeli ollut, vaan edes pienellä scouttauksella olisi osannut pelin välttää (mm. olisit lukenut Chrisun katsaukset tai Puntersloungea).
No pelaako Chelseakin sopupeliä. Sanokaa se nyt tässä vaiheessa, kun Chelsea on tappiolla...? Ei tarvi sitten pelin jälkeen itkeä.
Tuskinpa. Tuon tason budjetilla ja tuon rason rahoituksen omaava seura ei missään nimessä halua noin surkeaa alkua kaudelle. Itsekin vedin Chelsean voittoa isolla. Paljon oli maalipaikkoja Stokeakin vastaan, mutta jäivät maalitta, eli jonkinlainen henkinen lukko lienee pelaajilla. Onhan tässä valmentaja ja pelaajiakin vaihtunut... Jos Chelsealle sopupeli olisi rahallisesti kannattavaa, niin se tapahtuisi jossakin kauden puolivälissä tai lopulla. Chelsiankin voitto tapahtuu tässä noin kerran kolmesta. Eli jos nopassa olisi vain kolme lukua ja yksi niistä olisi se Chelsean häviö, niin aika useihan se tulisi.
Et siis ole ainut vittuuntunut.
Stadin jättimela on ottanut matsin ennakot huomioon et sillei hei! Mahdollinen jättipotti muhimassa et sillei hei!
No haloo!! Koitahan miettiä lopputulosta buukkereiden laskelmien pohjilta.
Jos WB:n kertomeksi annetaan 12.00, niin todennäköisyys vierasvoitolle on alle 10%, eli paljon pienempi. Vie pelin n. kerran 9:stä yrittämästä.
Aivan nopan kuusi numeroa ei riitä.
Tarkoitin tuossa Chelsean ei voittoa - eli WBA:n tasapeli tai voitto. Odotusarvo tälle (Cheslean voitolle) oli noin 1.34 eli hieman yli kerran kolmesta.
Siis hieman alle kerran kolmesta.
chelsea tulee nousemaan melko varmasti vielä