runo

liisa
lopeta katkeruus
aloita elämä uus
rakasta minua
niin minä rakastan sinua
haudataan menneet
katkeruus ei auta
elämä ei lopu
minulla on iksu sinua
onkohan sinulla minua?
1452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mistä päin olet tp? Tiedän yhden johon sattuu samat etu- ja sukunimen kirjaimet.

Oletko Päijät-Hämeestä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tp kirjoitti:

liisa
lopeta katkeruus
aloita elämä uus
rakasta minua
niin minä rakastan sinua
haudataan menneet
katkeruus ei auta
elämä ei lopu
minulla on iksu sinua
onkohan sinulla minua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu