Hollanti on romuttamassa monikulttuurisuutta

Alkuperäinen lähde: http://www.barnabasaid.org/New-bill-...lturalism.html

Hollanti, jossa kuusi prosenttia väestöstä on muslimeja, on romuttamassa monikulttuurisuutta. Hollannin hallitus sanoo, että se haluaa luopua pitkäaikaisesta monikulttuurisuuden mallista, joka on rohkaissut muslimimaahanmuuttajia luomaan rinnakkaisyhteiskunnan Hollantiin.

Hollannin sisäministeri Piet Hein Donner esitteli uuden kotouttamislain 16.6.2011. Sen mukaan: ”Hallitus jakaa ihmisten huolen siitä, että ihmiset tuntevat sosiaalista tyytymättömyyttä monikulttuurista yhteiskuntamallia kohtaan, ja suunnittelee painopisteen laittamista hollantilaisten arvojen suuntaan."
Sisäministeri jatkoi: ”Pakollinen kotouttaminen (integration) on oikeutettua, koska hallitus vaatii samaa omilta kansalaisiltaan. Se on välttämätöntä, koska muutoin yhteiskunta kasvaa erilleen ja lopulta kukaan ei enää tunne oloaan kotoisaksi Hollannissa."

Uusi kotouttamispolitiikka asettaa enemmän vaatimuksia maahanmuuttajille. Esimerkiksi, maahanmuuttajien tulee oppia hollannin kieltä, ja hallitus tulee suhtautumaan ankarammin niihin maahanmuuttajiin, jotka eivät noudata Hollannin lakeja eivätkä huomioi hollantilaisten arvoja.

Hallitus tulee antamaan lakiesityksen, joka kriminalisoi pakotetut avioliitot. Hallitus tulee myös ottamaan käyttöön voimakkaampia toimenpiteitä niitä naisia vastaan, jotka vähentävät työmahdollisuuksiaan pukeutumisensa takia. Hallitus tulee esim. kieltämään kasvot peittävän burkan käytön Hollannissa 1.1.2013 alkaen.

- - - - - - -

Jouko Pihon kommentti 23.8.2011

Suomen on syytä ottaa opiksi Hollannin (ja monien muiden maiden) kokemuksista eikä antaa maan muslimiväestön nousta liian suureksi. Osa muslimeista sopeutuu hyvin uuteen kotimaahansa, mutta he ovat näitä maallistuneita muslimeja. Mutta mitä enemmän maahan tulee muslimeja, niin sitä enemmän tulee myös radikaaleja muslimeja, jotka eivät halua sopeutua tulomaansa tapoihin ja lakeihin, vaan he haluavat omia erityislakejaan (sharia) ja monenlaista erityiskohtelua heidän hyvin erilaisten tapojensa takia.

Kuten Hollannissa on huomattu, niin tällainen kehitys vie kohti yhteiskunnan jakautumista, jossa kukaan ei lopulta koe oloaan kotoisaksi.

Joten on parempi auttaa hätääkärsiviä ihmisiä heidän omassa maassaan eikä tuoda heitä suuret määrät täysin erilaisiin olosuhteisiin, jolloin syntyy helposti uusia ongelmia. Kun sitten ihmisiä autetaan, niin pitää huolehtia siitä, että apu ei mene maan hallitsevalle yläluokalle varastamisen ja korruption muodossa, vaan todella apua tarvitseville ihmisille.

Jouko Piho

2

65

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10+++++++++

      Taas hyvää asiaa JP:lta.

    • Moni tuntemani muslimi on kertonut viimevuosien ajalta kokemuksia siitä, että tänne lähetetyt opettajat pyrkivät eristämään muslimeja Suomalaisesta yhteiskunnasta.

      Itse hämmästyin työpaikalla, kun erään työkaverin lapsen käytös muuttui yllättäen. 2-3 vuotiaan tytön leikkikalu hajosi työpaikka vierailun aikana ja kun korjasin sen, niin tyttö kulki loppupäivän minun ei isänsä perässä.

      Parin kuukauden päästä lapsi pelkäsi ja meni piiloon, kun suomalaiset tulivat hänen lähelleen. Eräs toinen muslimi kertoi, että lapsille opetetaan moskeijassa pelkäämään suomalaisia.

      Ja perheitä kehoitetaan vähentämään yhteyksiä suomalaisiin.

      Lisäksi niitä muslimeja jotka haluavat sekularisoitua painostetaan ja kristityksi kääntyneitä suoranaisesti vainotaan ja uhataan väkivallalla.

      Tarvitsemmeko todella tälläistä monikulttuurisuutta.

      Suvivirsi kielletään ja jouluruokien tarjoamista työpaikoilla, kouluissa ja päiväkodeissa joudutaan pyytämään anteeksi.

      Mutta oppia joka opettaa vihaamaan meitä pidetään monikulttuurisuuden helmenä.

      NINEL

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      86
      1383
    2. 72
      1204
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      80
      1080
    4. 95
      899
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      874
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      30
      800
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      767
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      79
      717
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      703
    10. 44
      632
    Aihe