Tosielämässä ei koskaan (poislukien niitä pieniä valkoisia valheita, joita
jokainen harrastaa).
Tosielämässä voi vain jättää kertomatta asioita, joilla suojelee läheisiään (poislukien fyysinen pettäminen). Varsinkaan, jos ei ole TÄYSIN VARMA, mitä vielä elämältään oikeasti haluaa!!!!
jokainen harrastaa).
Tosielämässä voi vain jättää kertomatta asioita, joilla suojelee läheisiään (poislukien fyysinen pettäminen). Varsinkaan, jos ei ole TÄYSIN VARMA, mitä vielä elämältään oikeasti haluaa!!!!
Vastaukset 25
Vanhimmat
Täällä valehtelee vain itselleen. Se ei ainakaan ole tervettä.
Tällaisessa paikassa jossa kukaan ei voi tunnistaa, voisi kerrankin kertoa totuuden, harjoituksena itselleen. Turpiin tulee varmasti, täällä on vain tekopyhiä jeesustelijoita siinä kohtaa kun avaa pimeän puolensa. Mutta voisi saada vaikka asiallistakin keskustelua aikaiseksi. Ihan kaikki täällä ei ole teinejä ja nuoria aikuisia, on ihan oikeitakin aikuisia.
Henkinen pettäminen on pahinta lajia, paljon pahempaa kuin fyysinen.
Tämä on hyvä kirjoitus. Totuus tekee hyvää henkilölle itselleen, auttaa ymmärtämään itseään.
Minusta melko yllättäen täällä ja netissä muutenkin voi tulla totuudesta turpiin oikeastaan paljon enemmän kuin tosielämässä :) Täällä hermostutaan suunnilleen kaikesta. Tosielämässä huomaa usein, että maailma ei edes heilahda, vaikka ilmaisisit epätäydellisyyttä ja keskeneräisyyttä ilmentäviä asioita aika lailla siten kuin ne koet.
Ihminen, joka ei ole TÄYSIN VARMA, mitä elämältään haluaa, muttei uskalla sitä ilmaista edes läheisilleen, on pelkuri vässykkä. Mitään läheisiä suojelevaa ei valehtelemisessa anteeksi tärkeiden asioiden salaamisessa varmastikaan ole.
Mitä kukaan tekee sun valheillasi? Varsinkaan tuntemattomat nettikirjoittajat, joille ei ole mitään merkitystä, mitä kirjoittelet
Ehkä sä tiedät, mitä sä vielä elämältä HALUAISIT, jos vaan saisit hahhaahaa.
tunnustitkohan juuri jotain, mitä olen epäillyt?
Kauniita unia toivotellen...
http://www.youtube.com/watch?v=IhIGBV2dMgo
Keskustelufoorumeilla joissa kirjoittajien ei tarvi rekisteröityä, suuri osa kirjoituksista on täyttä soopaa.
Kuka on nyt valehdellut ja mitä? Ei tule kaikkia luettua niin menee varmaan ohi...
Tiedoks nyt vielä teille kaikille, että aloittaja on mies.
Pääseepähän kaikki palstan akat oikein kunnolla mollaamaan!!!! /:
Aukaisetko vielä tuota "Varsinkaan, jos ei ole TÄYSIN VARMA, mitä vielä elämältään oikeasti haluaa!!!!" Vai pitikö olla "varsinkin"?
Siinä kohtaako voi valehdella toiselle?
NYT AKAT HILJAA!
Hankkikaa vain oma elämä.
Nyt riitti.
No, valehtele nyt jotain malliksi.
Et ole ihan TÄYSIN VARMA, mitä elämältäsi haluat... huu, miten jännää, ennenkuulumatonta ja ainutlaatuista. Wau.
Mitäs muuta uutisia?
Hah hah. Tuskin susta Rihannaa saiskaan. Taidat näyttää enemmänkin
punapersepaviaanille. Miks muuten täällä miestä etsimässä pyörit???????
Rihanna-viittaus tarkoitti, etten rakasta tapaa, jolla ihmiset valehtelevat. Taisit olla liian tyhmä tajuamaan viittausta, puhumattakaan että keksisit jonkun hauskan vastauksen.
Älä pelkää, en varmasti halua tavata sun kaltaisia "paviaaneja" täällä kuten en tosielämässäkään. Mistä sairaalloinen kiinnostuksesi edes tähän kysymysmerkkeineen kaikkeineen, jääköön omaksi häpeäksesi.
Toivotaan, että elämä suo sulle edes punapersepaviaaninaaraan.
Kuvittelit kuitenkin olevasi Rihanna..
Valehtelet. Et osaa edes tunnustaa...
Mee kuule maate... kauneusunille ja vedä aamulla pakkelit
ryppyseen pintaas....
Noin huonon jutun jaksoit tulla vielä erikseen kirjoittamaan.
Diagnoosini yksinkertaisuudestasi vaikuttais osuneen kohdilleen.
Lopetan nyt, sillä vaikutat roikkujalta.
Punapersepaviaanipuolikkaasi löytänet lähiräkälästä, siitäkään ei tarvitse valehdella. Adios.
Kauheita sanoja. Mikä hänen kirjotuksissa sais sut noin tolastas?
Mikset voi vain antaa olla? Valtava kuumeneminen tuntemattoman kirjoituksista.
Molemmat...puhutteko te kaikille noin?
Taitaa olla pikkutyttöjen ja keski ikäisten miesten temmellyskenttä tämä palsta? Jos ei ole ennen ollut luulotautia niin täällä kun käy niin luulotauti on varmaa. Vain eihän se taas minulle kuulu, olen yksi luulotautinen mies ja kaipaan yhtä A.lla alkavaa naista joka on varmaankin varattu mutta en ole AIVAN varma???
Minä puhun vain huonokäytöksisille heidän omaa kieltään.
Vihan alkuperä olkoon sulle tuntematon. Meni liian monta vuotta ymmärtää, että kohteliaisuus ala-arvoisesti käyttäytyviä kohtaan on todellakin helmiä sioille. Vielä ehtii ottaa vähän takaisin.
Kenelle tahansa? Mitä tahansa?
Taidat olla hämeestä?
Etkö osaa lukea? En viitsi kirjoittaa uudestaan, kun et ymmärrä edellistäkään. Vihje: lue ensimmäinen virke.
En ole hämeestä, vaan olen ollut liian periaatteellinen, koska itse arvostaisin tietynlaisia käytöstapoja kaikilta kaikille. Tai oikeastaan, olisin arvostanut. Sen pituinen se.
Täällä sen voi tehdä, ihan niin paljon ja niin selkeästi, läpinäkyvästi tai millä tavalla sen toteuttaakin, niin paljon kun omatunto periksi antaa!! EIkä kukaan voi tulla syyttelemään siitä!
Ja jos ei tiedä mitä haluaa, (puhutko itsestäsi), niin onko silti pakko valehdella, hyödyttääkö se jotain tai ketään, vai mikä on perimmäinen tarkoituksesi.
eikö tuo ole jo vähän hassua: joku valehtelee nimettömillä viesteillä.
Tai jos haluaa jotain roikottaa, kun ei tiedä mitä haluaa. Pitää varalla ja kiusaa minkä sielu sietää, varsinkin jos varmuudella tietää toisen täällä olevan, siksi kannattaa sellaisen lopettaa kuka luulee tai jopa tietää itsensä tuleen roikotettavaksi. Jollain mielihalut saattavat vaihdella päivittäin, kellon ympäri.
Jos itse harrastaisin/toimisin kyseseillä metodilla, en ikinä kertoisi mitään täällä liian suoraan.
No voi, voi!
Rupeapa kirjoittamaan sitten elämänkertaani.
Siitä voiskin tulla sit jännää luettavaa.
voih.