Homoille oikeus verenluovutukseen!

Homot hakevat oikeutta veren luovutukseen. Homofobitikot pelkäävät että heihin tarttuu homous, mikäli jossakin vaiheessa vastaanottavat homoseksuaalin luovuttamaa verta...se olettaminen, että "homoilla on hiv" pitää olla vain jokin sellainen tekosyy, ettei homoille pitäisi antaa veren luovutusoikeutta, koska heille ei pidä antaa mitään oikeutta elämään!? Ei ihminen voi olla niin tyhmä, tietämätön ja ennakkoluuloinen, että jokaisella homolla on hiv ja vaikka olisikin, niin kyllä se veri ensin tarkistetaan ennen kuin samalla istumalta laitetaan kenenkään verta vuotaneen suoneen.

Keskustelu homojen verenluovutuksesta on täysin naurettava....kuinkahan moni hetero harrastaa seksiä jossakin Thaimaassa tai Virossa ja menee sen jälkeen luovuttamaan verta jonkin ajan kuluttua...kunnes saa kuulla että onkin hiv-positiivinen.

Ihan oikeesti kannattaisi miettiä hieman syvällisemmin asioita, eikä katsella tuloksia...kuinka monella homolla on hiv tms.!!

Suhteuttakaa se, että kuinka moni homo luovuttaisi verta verrattuna edelleenkin heteroon.

Kysyn, mikäli olisit tuolla esimerkiksi auto onnettomuudessa ja sinusta on tullut verta ja olet taju kankaalla, niin et varmaan kysy että onko se homosta vai heterosta tai sinulta kysytä kelpaako homon veri ja olet varmasti tyytyväinen kun sinuun laitetaan jotakin TUTKITTUA verta ???

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ??????????????

      ??????????

    • Ja mitenkähän tämä mahtaa liittyä luterilaiseen kirkkoon tai kristinuskoon ylipäätänsä? Eiks tämä ole punaisen ristin ongelma, eikä kirkon.

    • wuf wuf hau.uu

      Tuskin tätä homojen verenluovutuskieltoa mitkään uskovat on keksineet :D :D :D

      Kyllä se on aivan tieteeseen perustunut. Nimittäin lääketieteelliseen havaintoon, että HIV levisi homoista nopeimmin.


      Hau hau haukut väärää puuta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1362
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe