Homot hakevat oikeutta veren luovutukseen. Homofobitikot pelkäävät että heihin tarttuu homous, mikäli jossakin vaiheessa vastaanottavat homoseksuaalin luovuttamaa verta...se olettaminen, että "homoilla on hiv" pitää olla vain jokin sellainen tekosyy, ettei homoille pitäisi antaa veren luovutusoikeutta, koska heille ei pidä antaa mitään oikeutta elämään!? Ei ihminen voi olla niin tyhmä, tietämätön ja ennakkoluuloinen, että jokaisella homolla on hiv ja vaikka olisikin, niin kyllä se veri ensin tarkistetaan ennen kuin samalla istumalta laitetaan kenenkään verta vuotaneen suoneen.
Keskustelu homojen verenluovutuksesta on täysin naurettava....kuinkahan moni hetero harrastaa seksiä jossakin Thaimaassa tai Virossa ja menee sen jälkeen luovuttamaan verta jonkin ajan kuluttua...kunnes saa kuulla että onkin hiv-positiivinen.
Ihan oikeesti kannattaisi miettiä hieman syvällisemmin asioita, eikä katsella tuloksia...kuinka monella homolla on hiv tms.!!
Suhteuttakaa se, että kuinka moni homo luovuttaisi verta verrattuna edelleenkin heteroon.
Kysyn, mikäli olisit tuolla esimerkiksi auto onnettomuudessa ja sinusta on tullut verta ja olet taju kankaalla, niin et varmaan kysy että onko se homosta vai heterosta tai sinulta kysytä kelpaako homon veri ja olet varmasti tyytyväinen kun sinuun laitetaan jotakin TUTKITTUA verta ???
Homoille oikeus verenluovutukseen!
3
<50
Vastaukset
- ??????????????
??????????
Ja mitenkähän tämä mahtaa liittyä luterilaiseen kirkkoon tai kristinuskoon ylipäätänsä? Eiks tämä ole punaisen ristin ongelma, eikä kirkon.
- wuf wuf hau.uu
Tuskin tätä homojen verenluovutuskieltoa mitkään uskovat on keksineet :D :D :D
Kyllä se on aivan tieteeseen perustunut. Nimittäin lääketieteelliseen havaintoon, että HIV levisi homoista nopeimmin.
Hau hau haukut väärää puuta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2304123Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112603Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382335Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1121362- 481159
- 761059
- 59933
- 45916
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58901