Demarit tulee pettämään

Jos >koko summalle ei tule vakuuksia<
ja
sille osalle tulee tyhjiä seiniä joista Kreika osaa trahastaa Suomea.

Taidan äänestää Soinia enskerralla,
kun Juta leikkaa ensimmäisenä juuri meiltä äänestäjiltä,
aivan kuten 90- luvullakin Demarit leikkaili.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Demarit uskovat voittavansa seuraavissa vaaleissa jos saavat ajettua Suomen syvään lamaan.

Äänestä
  • Kaksi kuukautta riittää demarien hallituksessa oloon. Ovat Saaneet Suomen jo laman partaalle ja naurunalaiseksi EU:ssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soini täs eteenpäin kirjoitti:

Jos >koko summalle ei tule vakuuksia<
ja
sille osalle tulee tyhjiä seiniä joista Kreika osaa trahastaa Suomea.

Taidan äänestää Soinia enskerralla,
kun Juta leikkaa ensimmäisenä juuri meiltä äänestäjiltä,
aivan kuten 90- luvullakin Demarit leikkaili.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu