SDP TUHOAA SUOMEN MAINEEN JA TALOUDEN MAAILMALLA !!!

Eipä pahemmin huvita mainostaa itseään suomalaisena täällä Saksassa, jossa suomalaisia pidetään fasisteina ja häirikköinä ja pelkän omanedun tavoittelijoina.
Koettakaa nyt jollakin tavalla saada tuo tyhmä Urpiainen aisoihin jääräpäisine vaateineen, ennen kuin se aiheuttaa vielä pahempaa haittaa Suomen maineelle ja taloudelle.
Lehtikirjoituksissa on jo vihjattu, että edestään sen löytää. Nimittäin, voitte vaan kuvitella, miten EU-pöydässä Suomen mielipiteisiin ja esim. tukivaateisiin jatkossa suhtaudutaan. Voitte kiittää SDP:tä mm. kotimaisen ruuan loppumisesta ja sitäkautta työttömyyden kasvusta.
1072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

nolo,nolo,nolo,nolo

Äänestä

Vielä kun demarit ottavat naftaliinista vanhan Koiviston huokailemaan, niin kaikki on täydellistä ! Saamattomuuden huippua!

Äänestä

Jos kerta olet valmiiksi jo Saksassa niin voitkin sitten selventää meille Suomalaisille muutaman asian.Mitä varaa Sakemanneilla on nauraa meille kun aikoinaan polttivat lapin?Samalla voisit selventää että koska Saksa aikoo maksaa ne maksamattomat sotakorvaukset Suomelle ja venäjälle?
Nyt olisikin korkea aika nostaa ne sotakorvaukset esille kun kerta Saksa arvostelee Suomea.

Äänestä
  • Tuota lappi asiaa ei kannata ainakaan saksalaisilta tiivata.
    Hyvä kun polttivat pois vanhat röttelöt kun lapin jälleenrakentamisesta saatii yllinkyllin töitä !

    Kuusomon poltti omat, vieläpä kahteen kertaan siitäkin riitti monelle niille työmaata jotka joutui ryssän vuoksi kotikontunsa jättämään .

    Äänestä

Enpä viitsi kertoa tuommoiselle idiootille minä saksalisia pidetään ihan maailmanlaajuisesti. SIEG HEIL vaan sinulle pönttö.

Äänestä

Ei täällä saksalaiset suomalaisille naureskele vaan kiristelevät hampaitaan.

Mutta koettakaa nyt hyvät ihmiset päästä tuosta suomettumisesta ja sodista eroon ja eläkää tätä päivää. Tuskin on enää montakaan hengissä, jotka noita tulitikkuja on sytytelleet.

Nyt on ranskalaisetkin liittyneet Suomen mollaamiseen. Älkää nyt missään nimessä päästäkö tuota riidanlietsojaa ja Suomen maineen lokaajaa enää maailmalle älyttömyyksiään esittelemään.

Toisaalta taloudellinen kriisi useissa Euroopan maissa on niin liki, että jotta kansalaiset eivät siihen panigoisi, käännetään heidän mielenkiintonsa jonkin pienen maan eli Suomen kannaottoihin.

Äänestä

Kaksikymmentä vuotta sitten itäinen unioni n-liitto romahti.
Saman ajan on eliitti ja mediaeliitti päivitellyt kuinka silloin
oltiin rähmällään ja suomettuneita. Nyt kun Saksa torppasi
Suomen ja Kreikan lainavakuussopimuksen niin em eliitti
kiemurtelee häpeissään. Ei yhtään kysymystä että ollaanko
nyt rähmällään ja suomettuneita? Koko asia halutaan painaa
nopeasti villaisella. EX-neukkulasta tienattiin rahaa jolla
tätä maata rakennettiin ,nyt miljardeja syydetään etelän-
mafioosoille vastikkeeta eikä loppua näy! Odotetaan
joulukuun kuudetta niin kyllä taas eliitti pönäkkänä
pullistelee "itsenäisyydellä". Eikö tämä Kataisen,
Tuomiojan,Urpilaisen ym hallitus voisi antaa avointa
valtakirjaa Saksan hallitukselle
että hoitaa samalla suomen asioita eu-ssa?
Sitten saisi politrukit ja media eliitti taas pullistella
Brysselin kristallikruunujen alla että ollaan eu-n ytimessä.

Äänestä

aika heikko provo. Luuletko että tuntuu uskottavalta, että olet saksassa ja käytät aikaasi suomi 24 politiiikkaa saiteilla. joitakin totisia torvensoittajia olet saanut uunotettua, mutta heikko esitys kuitenkin

Äänestä
  • Aloittaja on oikeassa. Minä ainakin olen Suomessa ja näin äsken telkkarista, kun joku ranskalainen perheenemäntä moitti suomalaisia itsekkäiksi. Tuo homma olisi pitänyt hoitaa keskustelemalla ja sopimalla, eikä Urpiaisen sanelutyylillä. Kannattais Urpiaisen opetella neuvottelemaan eikä sanelemaan kuin Stalin.

    Äänestä

Tottakai Saksa ottaisi kaikki mukaan maksamaan Kreikan tukiaisia,koska saksalaisilla pankeilla on suurimmat saatavat maasta.Kaikki keinot on otettu käyttöön jotta pienet maat saadaan hiljaiseksi.Suomen tulee pitää vakuusvaatimuksensa tai jättäytyä kokonaan pois koko paketista.Ruotsi ei ole lainkaan Emussa,eikä täten kukaan voi sitä kovistella.Meitä on mustamaalattu kautta historian milloin mistäkin ilmansuunnasta,mutta olemme aina pitäneet oman päämme asioiden kulusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jo riittää Urpiaista kirjoitti:

Eipä pahemmin huvita mainostaa itseään suomalaisena täällä Saksassa, jossa suomalaisia pidetään fasisteina ja häirikköinä ja pelkän omanedun tavoittelijoina.
Koettakaa nyt jollakin tavalla saada tuo tyhmä Urpiainen aisoihin jääräpäisine vaateineen, ennen kuin se aiheuttaa vielä pahempaa haittaa Suomen maineelle ja taloudelle.
Lehtikirjoituksissa on jo vihjattu, että edestään sen löytää. Nimittäin, voitte vaan kuvitella, miten EU-pöydässä Suomen mielipiteisiin ja esim. tukivaateisiin jatkossa suhtaudutaan. Voitte kiittää SDP:tä mm. kotimaisen ruuan loppumisesta ja sitäkautta työttömyyden kasvusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu