raskaaksi käypi

lapsi aloitti päiväkodin ja joudun pyörällä joka aamu viemään ja hakemaan, itse siis suoraan menen päiväkodista kouluun ja koulusta suoraan hakee lasta pyörällä, korttia ei ole :( ja yh olen, joten isä ei lapsensa kanssa tekemisissä... koulu ja päiväkoti aivan eri suunnilla... kiva talvella lähtee fillaroimaan aina :(
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä ole vaihtoehtoa jos korttia ei ole. Itse haaveilen että työpaikka olisi niin lähellä että olisi järkevää pyöräillä/kävellä rattaiden kanssa tai pulkan kanssa päiväkotiin ja siitä töihin mutta matkoihin menisi päivässä 1,5h yhteensä niin mennään autolla. Haluaisin yhdistää hyötyliikunnan ja työ-/päiväkotimatkat mut eipä onnistu. Lapsi on pk:ssa lähes 9h joka päivä, kiitos minun 8,5h pitkän työpäivän, mielellään sitä vie lapsen autolla kotiin kun vielä istuttaa sitä pitkään pyörän tai pulkan tai rattaiden kyydissä.

Äänestä

joo ei tästä kummiskaan ole kuin päiväkotiin 10 min. matka ja päiväkodilta kouluun 15min matka. Mulla lapsi hoidossa ma-pe 8h/pv. Tuleepahan päivänliikunnat siinä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erja^ kirjoitti:

lapsi aloitti päiväkodin ja joudun pyörällä joka aamu viemään ja hakemaan, itse siis suoraan menen päiväkodista kouluun ja koulusta suoraan hakee lasta pyörällä, korttia ei ole :( ja yh olen, joten isä ei lapsensa kanssa tekemisissä... koulu ja päiväkoti aivan eri suunnilla... kiva talvella lähtee fillaroimaan aina :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu