Paavo Väyrynen ei ole Bilderberg-petturi

Presidentinvaalissa ovat mahdollisesti vastakkain bilderbergiläiset Niinistö ja Lipponen sekä ei-bilderbergiläinen Väyrynen.

Sauli Niinistö on osallistunut Bilderberg-kokoukseen v. 1997 ja Paavo Lipponen vuosina 1998, 2000, 2001, 2003 ja 2004.

Paavo Väyrynen ei kertaakaan.

Onko tällä jotakin väliä?

Ei ole, jos haluaa Suomen itsenäisyyden aina vain kapenevan ja lopulta häviävän Euroopan Liittovaltion uumeniin. Eikä ole senkään takia väliä, jos uskoo vähättelevää propagandaa, että Bilderberg-kokoukset ovat vain Euroopan ja Pohjois-Amerikan johtajien keskustelutilaisuuksia.

Mutta jos on sitä mieltä, kuten minä ja monet muut, että Bilderberg-kokoukset ovat angloamerikkalaisen raha- ja valtaeliitin salaisia ja hyvin tärkeitäsuunnittelukokouksia, joissa päätetään monista suurista linjoista maailmantalouden ja politiikan alalla ilman että ihmiset tietävät niistä päätöksistä mitään, koska mukana oleva mediaväki ei saa kertoa keskusteluista mitään, niin silloin Bilderberg-kokoukset ovat epädemokraattisia kokouksia, mitä on demokraattisessa maassa syytä kritisoida. Kyse on pienen valtapiirin diktatuurista, jonka perimmäisenä päämääränä on maailman johtaminen Uuden maailmanjärjestyksen mukaiseen yhteen maailmanhallintoon.

Tässä tilanteessa, kun sekä Niinistö että Lipponen ovat käyneet kansanvallan vastaisissaBilderberg-kokouksisssa, pidän suurena plussana sitä, että Keskustan presidenttiehdokkaaksi ja koko Suomen presidentiksi pyrkivä Paavo Väyrynen ei ole ollut Bilderberg-kokouksissa mukana.

Äänestäkööt kaikki globalistit Niinistöä tai Lipposta, mutta kansallismielisten jaSuomenoman päätösvallantakaisin haluavien suomalaisten on syytä äänestää Paavo Väyrystä.

Erästä tunnettua laulua mukaillen "Tää on viimeinen taisto...". Viimeinen taistelu Suomen itsenäisyyden puolesta. Tai jos ei viimeinen, niin yksi viimeisistä.

10

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mahtikäsky

      HYVÄ!
      Oikein!

      Neokonservatiivinen linja saisi nyt loppua kokonaan

    • NeoKonnat.. .. ...

      Bilderberg bellet he vettiin

    • Muitakin eroja on. Lipponen ja Niinistö eivät ole juonineet Suomeen presidenttiä yhdessä itäisen naapurin KGB-miehen kanssa. Paavo sen sijaan muistetaan Vladimirov -yhteyksistään ja siitä, miten hän toimi ajaakseen Ahti Karjalaista presidentiksi. Väyrynen sai asian vuoksi myöhemmin huomautuksen oikeuskanslerilta.

      Lipponen ja Niinistö eivät myöskään ole todistelleet sitä, että Neuvostoliitto on ikuinen. Paavo sen sijaan teki asiasta oikein tohtoriväitöskirjan. Valitettavasti vaan myöhemmät tapahtumat todistivat hänen olleen väärässä. Väitöskirja hyväksyttiin silti eikä sitä enää voida väitöksenä mitätöidä.

    • AnnaMunTurkkiniTakas

      Onko minkki Bilderberg-petturi?

      • MinkinRuoka

        Se on henkilövihaaja poliitikko, kukaan täysijärkinen ei tollasta kutsu mihinkään Neo-eliitin hippaloihin!


      • turkinKääntäjä
        MinkinRuoka kirjoitti:

        Se on henkilövihaaja poliitikko, kukaan täysijärkinen ei tollasta kutsu mihinkään Neo-eliitin hippaloihin!

        Toi on kyllä ihan totta


    • Wichum

      Joukosta saisi hyvän keskustan esikuvan.
      Vaan hänelle on tässä mailmassa annettu muu tärkeämpi osa.

    • TRUE PERSSU

      MINÄ ÄÄNESTÄN PAAVO VÄYRYSTÄ

      • TRUE FINNARE

        Samoin.


    • Keskustaporvari

      "Muitakin eroja on. Lipponen ja Niinistö eivät ole juonineet Suomeen presidenttiä yhdessä itäisen naapurin KGB-miehen kanssa."

      ******************************************************************************

      No kukas se itäisen naapurin suosikkiehdokas oli, ennen kuin Väyrynen sai heidän päät kääntymään Ahti Karjalaisen taakse?
      Etkö tosiaan huomaa, millaista potaskaa tämä koko väite on? Tämä on samaa tasoa kuin vuoden 94 vaalien alla Väyrysen tilaamaksi väitetty nootti, tai vuoden 2000 vaalien yhteydessä esitetyt väitteet Halosen kannattajien pelottelusta Pohjanmaalla.
      Mutta ilmeisesti niin älytöntä väitettä ei voi ollakaan, etteikö se menisi etelän sosialistitolloille täydestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe