öljyä paisuntasäiliössä

onko kannentiiviste menny vai mikä on kun on öljyä paisuntasäiliössä.
3693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoitatko, että öljyä on jäähdytysnesteen paisuntasäiliössä? Jos niin on, niin katsopa onko jäähdytysnestettä öljyn seassa. Öljy on silloin harmaata, ja se erottuu mittatikussa. Öljyn ja jäähdytysnesteen sekoittuminen lähes aina viittaa kannentiiviste- tai kansivikaan.

Äänestä
  • joo jäähdytinnesteen paisuntas.ja ei näyttäs olevan öljyn seassa jäähd.nestettä.

    Äänestä

  • tä kirjoitti:

    joo jäähdytinnesteen paisuntas.ja ei näyttäs olevan öljyn seassa jäähd.nestettä.

    Ei ole mennyt jos lämmityslaitteesta tulee kuumaa,ei kupli paisuntasäiliössä ym,mutta olen jostain lukenut että ainakin Evandoissa on moista ilmennyt ja muistaakseni imusarjan tietämillä joku tiiviste jossainkohdin vuosi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tä kirjoitti:

onko kannentiiviste menny vai mikä on kun on öljyä paisuntasäiliössä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu