Kokoomuskin myöntää,Soini HALLITSEE!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011083014288828_uu.shtml

Siinä on kysyjä.. :lle ihmettelemistä Persujen "vastuupakoilusta"!
878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ja demareista osataan vanhaan tuttuun tyyliin tehdä sylkykuppi vakuus asiassa. Mistä mahtaa johtua , että aina Kokoomuksen ollessa vallassa tämä kansa voi huonosti?

Äänestä

Syynä ei ole niinkään persujen kannatus vaan kepun kannatuksen vähäisyys. Kun kokoomus ja kepu eivät voi muodostaa kansan edun vastaista klikkiä, niin demarit voivat vapaasti harjoittaa vasemmistolaista politiikkaa, kokoomuksen katsoessa monttu auki, että kuinka tässä näin pääsi käymään.

Äänestä

KAIKKIHAN SEN TIETÄÄ!

Äänestä

Tosiasiassahan kyse on ns, käänteispsykologisesta ajattelusta. Se mitä se loppupeissä tarkoitta, on vain ko. ryhmittymien omissa reagoinneissa. Ihan heti en lähtisi liian suurta persulippua tilaamaan, sillä ...........

Äänestä

Sinun käänteispsygologinen sössötys on säälittävää joten hääri kähärä käteesi sössöttämään

Äänestä
  • Et sitten kyennyt vastaamaan, itse asiaan. No enpä tosin oikeasti muuta odottanutkaan, sillä ei sitä ole ns. teidän äänestäjätkään saaneet. Tosiasiaa persujen presidenntipeli on vain Soini henkilökohtaista peliä saeuraabaan siirtoon, eli paluuseen EU.n.

    Tosin valtakunnan ehdottomasti 1 luokan auktoriseerattuna takinkääntäjänä hän mitä ilmeisemmin kieltää asettuvansa EU vaaleissa ehdolle, mutta kuten edellisissäkin vaaleissa, niin.... Soinin onneksi hällä on 2 numeroa liian iso takki, jota on helppo pyöritellä. Tosin voihan käydä niinkin, että jossain vaiheessa pyöritys on jo mennyt sellaiseksi, että hihat ja helmat sotkeentuvat keskenään ja edessä on umpisolmu.

    Äänestä

Edes ole mitään käänteis-psykologiaa...se on käänteis psykologiaa,kun esim. lapselle sanotaan,että älä tee kun hänet halutaan tekemään jotain.

Eikä se ole missään oman porukan reagoinneissa, vaan Jan Vapaavuori sanoi että" 20% hallitsee 80 prosenttia"

Sehän on aika hyvin kun herra Kähärä sanoi vielä edellisten edusk-vaalien alla,että..."olisi pa Soini toiminut toisin ei olisi nyt 2% puolue.

Äänestä
  • No kädehän on kateellinen paskanjauhaja,joka on jäänyt lehdelle soitteleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


257 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011083014288828_uu.shtml

Siinä on kysyjä.. :lle ihmettelemistä Persujen "vastuupakoilusta"!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu