Olen saanut kaksi kertaa keskenmenon, ja ystäväni ennen keskenmenoja sanoi toivovansa että raskaus menee poikki, koska ei halua minun olevan sidoksissa avopuolisooni koko loppu elämääni, vaikka onnellisia olemmekin ja vauvaa tahdomme.
Nyt ystäväni on raskaana, hehkuttaa sitä vaikka ensin aborttia meinasikin mutta raskaus oli edennyt niin pitkälle ettei pysty enää keskeyttää. Itkien minulle kertoi että elämä on tässä ja elämän suunnitelmat menee uusiksi ja hän ei ole varma lapsen isästä, eikä ehdokkaille halua edes kertoa.
Nyt hän haluaisi minut kummiksi ja olevan onnellinen hänen puolestaan. En vain tiedä miten voisin olla onnellinen ystäväni puolesta, kun hän minulle pahaa toivoo ja miten sanon hänelle ilman että loukkaan etten pysty/halua olemaan vauvan kummi?
onnellinen?
walrus92
1
183
Vastaukset
- gbhnhn
En kutsuisi tuota ihmistä nimellä ystävä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512294- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471349Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647