Äänestän Paavoa en Soinia koska Soinilla on puolue johdettavanaan
Paavolle ääni
PeruS-Suomalainen
259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lisäksi Soinin kannattaa ajatella mahdollisuutta päästä seuraavaksi pääministeriksi.
Joten olisi kaikkein parasta, että Soini ei ole ehdolla eikä kukaan muukaan Perussuomalainen, vaan kaikki Perussuomalaiset menisivät EU-kriittisen Väyrysen taakse.
Näin on, menee hyvä mies hukkaan presidenttinä ja miten hän sitten johtaisi omistamaansa puoluetta presidentinkansliasta käsin kun valtiovierailujakin pitää tehdä aina silloin tällöin.
Ehdotan, että Soini hakee Soinin kuntaan kunnanjohtajaksi. Sieltä käsin hän voisi hyvin osallistua myös puoluepolitiikkaan ja Soinin kunnasta voitaisiin tehdä persulaisen suunnitelmatalouden koealue, jossa testattaisiin EU:n toimivuutta Soinin oppien mukaan.