mikä pakkomielle aitolehden martinalla on laittaa blogiinsa kuvia tyttärestään ilman vaatteita? eikö se todellakaan tajua, että ne kuvat on alta aikayksikön pedofiilisivstoilla? eikö siihen voi vaikka seiska puuttua, jos ei itse muija tajua? arrrggghhhh!!!
victoria taas ilman vaatteita kuvissa
ärsytttttääää
28435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
No, aika kesyjä näyttivät kuitenkin olevan, mutta ehkä noistakin alan harrastajat lapsipornosivuilleen jotain voisivat imuroida.
Ehkä Suomi on kuitenkin vielä niin lintukoto, että joku Martina voi lastaan huoletta julkisuuteen kaupata. Jossain muualla noin esillä ollut tähtisilmä voitaisiin siepata piankin parempaan hoitoon.
Ulkomailla vähänkin julkkikset vahtivat pikkulapsiaan hyvinkin huolella, viedään autolla ulko-ovelta ulko-ovelle, eikä lasta päästetä silmistä hetkeksikään. Harvinaista ei ole sekään, että palkataan oikea henkivartija.
Aitolehti-Eerikäisten turvana saattaa osittain olla sekin, että heitä ei pidetä kovinkaan varakkaina, eli lunnaita olisi turha yrittää periä. Rikkaampien kukkarolle on Suomessakin jo yritetty.
Kaikkein sairaammat eivät kuitenkaan välitä rahasta. Jollekin perverssille stalkerille jokin muu asia saattaa olla eurojakin houkuttelevampi.
Mutta, kuten sanottu: aika hillittyjä kuvat olivat.
Minä en yhtään ihmettele että julkaisee pikku tyttönsä kuvat pedofiileille, TYTTÖ VIELLÄ SÄNGYSSÄ. Minä olen normaali, yleensä en käristä asioita mutta en ikinä, ikinä julkaisisi lapsestani kuvia netissä tai saatikka jossain sandal lehdessä, en millään rahalla. Olen lukuisista foorumeista lukenut että käyttää hormooneja, siksi transulta näyttää. Tälle äidille on tärkeimmät asiat: Uudet hiuksien pidennykset, uudet rakennekynnet, silikoonit, ruisketta huuleen, muotikama ym. Kun hormooneja käyttää alkaa aivot sulaa ja ei elä todellisuudessa. Sääliksi käy tätä pikkuista, olisi edes isä auttamassa mutta kun samaa kastia kun tytön äitikin.Haluavatko he todella pilata, tuhota lapsensa tulevaisuuden, perässä kuuluu, katsotaan kun lapsi murkku????????
SEISKA nyt ei varmaan puutu, miksi puuttuisi, nämä turhis p-aukiset julkkikset lehteä myyvät, toivoisin että tulisi pian apu näille ressukoille lähipiiristä, eikö heillä vanhempia, sisaruksia ole?Vai ovatko he kaikki samalla aaltopituudella?
Voi, kun Victoria tuosta kasvaa ja alkaa näkemään ja tajuamaan, ettei hänellä ole ollut minkäänlaista yksityisyyttä... Itse suuttuisin silmittömästi, jos minun vanhempani tekisivät noin.
Ja minkä altistuksen nuo vanhemmat tekevät Victorialle ihan siksi, että koulukiusaamista tapahtuu pienemmistäkin syistä.
Marttiinan äiti on ihan yhtä sekoboltsi ämmä. Ja isäähän silä Maarulla ei ole olemassakaan.
Ylipäätään, pitääkö 2 v. lasta esitellä aikuisviihdelehdissä?
Vai mikä sontaskeidapaska-lehti tuo seiska nyt ikimaailmassa kuvittelee olevansa.
Ihan kauhuissani myös katsoin samoja kuvia.
Joku laittoi, Martinan miehekkyys olisi hormoneista? Onko kellään tästä tietoa enemmän???? Siis jotain steroidejako???
Hormoonit saattais kyllä selittää miehisen äänen, viiksien kasvun ja suonikkaat kädet yms. Ja hormoonit tiettävästi vaikuttaa aivotoimintaan taannuttavasti. Voi luoja!
Saattaahan Martina olla syntymätyhmäkin, mutta kaikki ei ole kunnossa tuon naisen päässä todellakaan.
Kyllä se on niin että ystäväpiiri vaikuttaa valtavasti, Martinan, Tauskin, Hennan,ystäviä ovat Tiina transun näköinen akka ja Tape hormooni hirmu.Jos katsoo kuvia lehdissä nämä kaikki edellämainitut näyttävt ihan kauheilta. Naiset miehiltä ja miehet järkyiltä. Tämä on minun vaatimaton mielipiteeni.Joka tapauksessa kauhean rumia ja juntteja "IHMISIÄ " kaikki ovat, kaikki p-aukisia. Ulosotossa....Tape toki aika liikemies, jäi kiinni taas isosta hormooni erästä mutta sai mini sakon ja kauppa kukoistaa, ostajia on tarjolla.
Ei taida Martinan ja Eskon pillerinsyönnistä olla näyttöä. Juttua vaan.
Molemmat kehuvat rajuja kuntokuurejaan. Martinallakin taas joku rääkki menossa: Martina huippukuntoon.
Viikko pari siihen yleensä menee, kun tutulta taholta saadaan kova treeniohjelma. Vielä seuraavanakin päivänä ovat paikat kipeinä. Se on kovaa, kun pitää treenaa.
Taviksella vastaavaan menisi koko syksy.
Älä sinä puolustele, siis kysymys no 1 , miksi itse kehuvat rajuista kuntokuureistaan?
On se niin kovaa treenata heh, heh, kun Martinan kuntokuurin laatijana ja valvoja on hormooni hirvio Tape transun näköisen akkansa kanssa, kai sieltä sitten annetaan kotiin viemisiksi tuliaisena "VITAMIINI KAPSELEITA".
Varmasti on seuraaana päivänä paikat kipeänä, se kyllä luultavasti johtuu ainaisesta bilettämisestä ja juomisesta.
Mitään puolustellut.
Suunnilleen saman sanoin, kuin sinäkin, hiukan fiksummin vaan.
Minustakin retostelevat liikaa kovilla treeneillään. Ja melkein kaikella muullakin.
Mutta varsinaista näyttöä tabuista ei ollut sinullakaan, kunhan vaan vihjailet.
Niin, jos on pakko päivittää kuvia Victoriasta, niin olisi laittanut kuvan vaikka Victoriasta tarhavaatteissa.
Tosin en ymmärrä koko Victorian kuvaamista, mutta olisi kuitenkin paljon parempi vaatteet päällä.
Säälittää tuo lapsi.
Eikö muijalla ole mitään kykyä elää terveellistä elämää, jos ei ahtaisi mäkkäriltä napaansa ja aina liikkuisi, ei tarvisi mitään muutaman viikon "en syö mitään ja käyn vain lenkillä" kuureja. Jos tosiaan vielä totta, että napsii lisäksi niitä Tape pillereitä niin voi hyvää päivää...!
Joo mäkin kiinnitin huomion noihin kuviin, mut eniten ihmetytti se että martina heräsi klo 6 kävi lenkillä, victoria heräsi vasta 7.30 ja sitte tarhaan. Eli kuka vahti vikkee martinan lenkin ajan?? vai oliko lenkki sängystä jääkaapille ja takas?
Tuohon asiaan on aiemminkin kiinnitetty huomiota. Silloin joku puolusteli, että kai Martinalla on itkuhälytin mukana. JOS oikeesti on lenkillä ja vaikka ois mikä itkuhälytin mukana, niin tarpeeksi nopeasti ei ehdi paikalle, jos jotain sattuu. Esim. Victoria alkaa olla nyt siinä iässä, että saattaa herätessään tulla jo itse pinnasängystä alas...
itkuhälyttimien kantavuus on muutan jokusen kymmenen metriä.
Tuonne olisi oikeasti aika mennä lastensuojeluviranomaisten ja ottaa selville, mikä oikeasti on koko tilanne. Heidän tehtävänsä on selvittää kaikki epäilyt, koska lapsen hyvinvointi menee kaiken edelle.
Esim. naapurit jos huomaavat tälläistä tapahtuvan, niin ilmoitus sosiaalivirastoon. Näin itse toimisin, jos näkisin itse jotain tälläistä tapahtuvan. Ennen kuin joku vahinko tapahtuu...
Jossain vaiheessa Martina ainakin kertoi tekevänsä PITKIÄ lenkkejä Herculeksen kanssa, kun oli illalla laittanut Victorian nukkumaan...
Ei se mitään aamulenkkejä tee. Eikä iltalenkkejä.
Senkun valehtelee, että kuulostais trendikkäältä.
Oon sen naapuri.
Pah.
Näin itsekin olen ajatellut, ei se käy lenkillä. Koska jos kävisi, se syyllistyisi heitteelle jättöön. Jättäisi alle 2v yksin kotiin!
No kuseeko se koira sitten sisälle?
Onko sillä koirakin vielä.... voi koira reppanaa.
Sen Hercules-koiran kanssahan se kirjoitteli tekevänsä pitkiä iltalenkkejä, kun Vicke on laitettu nukkumaan. Ja kai sitä koiraa on aamusinkin käytettävä ulkona... Tuollaisia se blogissaan kirjoitteli ja kun ihmeteltiin, että onko Vicke yksin kotona, niin joku puolusteli Martinan tekoa ja Victorian yksin jättämistä, että kai Martinalla on itkuhäytin.
joo itkuhälytin! ei sen kantavuus ole hirveän suuri ja jos olet puolen kilsan päässä ja oikeasti jotain tapahtuu, se on sitten siinä, sinä et ehdi lapsen luo. ihan uskomattoman kamalaa jos totta. itselläni jo 6v lapsi, mutta herranen aika, ei ikimaailmassa että YKSIN olisin jättänyt KOSKAAN VIELÄKÄÄN kotiin!
Mikä kuva, missä?
Oliko tämä vain provo,että mahdollisimman moni kävisi M:n sivustolla klikkaamassa hänelle muutaman centin?
Kuka nyt on vaittanyt etta Mara on lapsensa yksin jattanyt? Kaipa sita lasta se Maran uus aija vahtii sen aikaa tai Eskon aiti, sillahan se aina hoidossa on :D
Martina nähty lenkillä kyseisenä aamuna Ruoholahdessa. Samaa mietin itsekin, että kuka lapsen kanssa. Ehkä hänen poikaystävä?
Juu, tosiaan minä silloin tuolla jossain muussa keskustelussa ensimmäisenä ihmettelin tuota että kuka katsoo Victoriaa klo 6 aamulla, hyvä jos tästä on virinnyt enemmän keskustelua. Mahdollistahan on että poikaystävä on siellä ja todella toivon että Victoria ei ole yksin missään vaiheessa. Tuon ikäinen lapsi todellakin pääsee itse pois pinnasängystä ja voi satuttaa itsensä vaikka millä tavoin.
Mulle on tullu Victorian syntymästä asti, että Mara luulee tytön olevan nukke. Ja nukenhan voi jättää yksin kotiinkin. Kätilön sanat, ettei Martina kykene huolehtimaan toisesta ihmisestä. 2viikkoiselle vauvalle korvikset. Joku sanoo, että tietyissä maissa tehdään niin. Mutta haloo; nyt ollaan Suomessa, eikä ole mitään pakotteita toimia noin. Ei jaksa ymmärtää tuota Maraa.