XF 2,2D FL se vasta testijärkytys on.....

ana lyyyytikko

...erinomaisuudessaan!
Järkevin kone Jaggessa:
190hp, 420nm vääntöä, 8-lovinen ZF-automaatti sekä rattivaihtajat, start and stop jolla 149g päästöt, xenonit vakiona ja paljon muuta. Tulee maahamme jo tässä kuussa.
Todellinen menestys jo nyt, tilauskirjat täynnä.
Jaggen tärkein malli pitkään aikaan.
Päiväledit edessä ja takana. Hätäjarrutuksessa vilkkuva jarruvalo!
3v takuu ilman kilometrirajoitusta!
53000eur mitä vastaavaa sillä saa?
Ei mitään.
Jaguar on pop ja viihdyttävä ajaa, paljon kateellisia kuten täällä kohta kertomassa kuinka peetä se onkaan!
Tältä analyytikolta osta-suositus!

3

789

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolmen ässän omistaj

      Hyvältähän tuo kuulostaa. Jos vaan on paremmat penkin kuin aiemmin, tarkoitan riittävä reisituki ja istuinkorkeus. Myös talviominaisuudet huomioitava, egr-venttiilin tukkeutuminen ja erilaiset häiriöilmoitukset olivat arkipäivää.
      Odotellaan ja koeajetaan...

    • DKEIWW6

      Mites Jaggekuskit, kuinka nämä nykyiset jaguaarit kestää?
      Olisi tarkoitus vaihtaa autoa ja tämä XF kiinnostaisi kovasti. Fordista itsellä huonoja kokemuksia, mutta kai nämä Jaguarit on laadukkaampia? Paljon on kyllä sähkövehkeitä ko. autossa.

      Mitenkä, onko järkevämpää valita tuo 3,0 D vai 2,7 D? Onko koneissa käytännössä muuta eroa kuin tehot? Nyt alkaa olla jo järkevissä hinnoissa nämäkin XF:ät.

    • XF 2010 omistaja

      Kyllä Jaguar hyvin kestää, remontit ovat harvinaisia. Laatukamaa auto on, jos vaikka Volkkariin vertaa, joka minulla on toisena autona. Volkkarissa pikkuvikoja riittää ja pitkät jonotusajat korjaamolle syövät miestä.
      Jaggen 3 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta on kattava turva tarvittaessa. Pari vuotta ajanut ja kerran käyttänyt, akku tyhjentyi vebaston liikakäytöllä. Tunnissa tuli varautopaikalle, eikä maksanut latiakaan.
      XF on tukeva auto, jonka näkee 1800 kg:n omapainostakin, kulkee dieselinä silti pienellä, eikä ole kovinkaan uraherkkä.
      3 litrainen on kehittyneempi ja kuutoskone muutenkin auton luonteeseen sopiva murinoineen. Voin suositella herrakyytiä yllättävän halvalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      93
      1769
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      484
      1336
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      88
      1183
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      72
      1108
    5. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      47
      1090
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      186
      1083
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      927
    8. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      8
      747
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      705
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      176
      701
    Aihe