44 Bosnia-Herts. - Montenegro 1 _ _ 3,40 - -
45 Bulgaria - Belgia 1 _ _ 1,45 - -
74 Makedonia - Kroatia 1 _ _ 4,10 - -
Kokonaiskerroin: 20,21
Ensimmäinen kisapäivä osoitti, että suuriakin yllätyksiä voi tapahtua, vaikka yleisesti ottaen suosikit pitivätkin. Kyösti lähtee kokeilemaan, josko tuollaisella rivillä nasahtaisi viikonlopuksi Grafenwalder-rahaa. Harkita kannattaa myös Ukrainaa yli kuuden kertoimella ja Latviaa yli yhdeksän kertoimella! Ne eivät ole Veikkauksella sinkkukohteita, mutta jos pitää löytää "täysin varma" tuplakaveri, niin kyllähän Espanja voittaa Portugalin ihan varmasti. Espanjan kerroin on se mukainen eli 1.01. Erittäin todennäköinen voittaja on myös Dirk Nowitzkin Saksa kertoimella 1.45. Jos Saksasta saa muualta 1.55 tai enemmän, Kyösti pelaisi sitä pää märkänä.
http://www.eurobasket2011.com/en/coid_SN3fYUzAJrsmvwMyq0SCz0.articleMode_on.html
45 Bulgaria - Belgia 1 _ _ 1,45 - -
74 Makedonia - Kroatia 1 _ _ 4,10 - -
Kokonaiskerroin: 20,21
Ensimmäinen kisapäivä osoitti, että suuriakin yllätyksiä voi tapahtua, vaikka yleisesti ottaen suosikit pitivätkin. Kyösti lähtee kokeilemaan, josko tuollaisella rivillä nasahtaisi viikonlopuksi Grafenwalder-rahaa. Harkita kannattaa myös Ukrainaa yli kuuden kertoimella ja Latviaa yli yhdeksän kertoimella! Ne eivät ole Veikkauksella sinkkukohteita, mutta jos pitää löytää "täysin varma" tuplakaveri, niin kyllähän Espanja voittaa Portugalin ihan varmasti. Espanjan kerroin on se mukainen eli 1.01. Erittäin todennäköinen voittaja on myös Dirk Nowitzkin Saksa kertoimella 1.45. Jos Saksasta saa muualta 1.55 tai enemmän, Kyösti pelaisi sitä pää märkänä.
http://www.eurobasket2011.com/en/coid_SN3fYUzAJrsmvwMyq0SCz0.articleMode_on.html
Vastaukset 11
Vanhimmat
1,58 Saksasta Nordic betiltä.Avaa tili ja fyrkat sinne.
Taitaa lahtelaissian Bosnia Herts - Montenegro 1 osua, kun
meikäläinen laittoi kohteeseen kakkosen.
Meikäläisen osaa valita osumattomat kohteet.
Meni vähän turhan tiukaksi tuon Bulgarian kanssa, mutta hoituihan sekin. Mitä tästä opimme? Näissä EM-kisoissa ei kannata kovin pieniä kertoimia pelata, koska se riski nyt vaan ei kannata. Varsinkin Veikkauksen suosikkikertoimet ovat aika anaalista.
Voihan rähämä.... lahtelais sika on palstan nero....
Meikäläisen veto meni siltäosin täysin oikein, että osasin taas valita kohteen
mikä menee mehtään eli ei osu.
Jääkiekkokin päätty tasapeliin, kun scouttasin 12 tuplakohteen.
Ei varmaan olis tullu tasapeliä, jos olisi scoutannu tasapelin.
Taitaa murphyn laki iskeä kirjaimellisesti suurimpaa osaan kohteista joita scouttaan, sikis en laita vihjeitäni palstalle, olisihan se ikävä, jos kaikki häviäis meikäläisen kohteilla, jotka ei osu.
Se on vaan aika kumma juttu, että meikäläisen pelikassa 10 euroo on nyt 9 eurossa ja on sahannut 10,50 ja 8,90 väliä kohta 2 kuukautta.
Ei vaan millään nouse 10 euron yläpuolelle ja jos harvoin nousee, niin ei siellä kauan pysy, vaan laskee sahausliikettä noudattaen.
Olis pelikassa nollilla, jos euron panoksilla olis pelanut, olen 0,10 euron panoksilla pelanut, niin on näinkin pitkään saanu pelikassaa venytettyä.
Joka päivä on tullut pelattua kohde tai muutama.
Onkohan tähän syynä meikäläisen pelivalinnat eli suosikkeja olen pelanut.
Pitäs varmaan sohata yllättäjiä 1x tai x2 valinnalla.
ENÄÄ MAKEDONIA!Mä en pelaa Saksaa vastaan missään matsissa,se Nowkowich tms. kaato yksin Miami Heatin joka on kai parempi kun mikään jengi täällä.
KIITTI KÖPI TUPLASTA,BULGARIAN JÄTIN POIS.TÄYS PEESI,LAJI TUNTEMATON.
Toi lahtelaissian veto meni kohilleen :D
Huomenna on paljon futista veikattavana!!! Heittäkää suomen futismatsiin suomelle: 1,2 maalia ja sit moldovalle 0,1 maalia !!!
Wow! Menipä taas tiukille! Väsytti alkuillasta niin maanperusteellisesti, että piti vetää pienet tirsat, että jaksaa sitten viikonloppuna kipata Grafenwalderia kaksin käsin pää märkänä, ja herätyskokemus tuli puoliajalla, jolloin tilanne oli kaiketi 37-41. Ei ollut enää uskoa Makedoniaan, mutta niin se vain väänsi rinnalle ja ohi. Ihan tulospalvelusta oli seurattava, kun ei jaksanut näitä streamingkeja viritellä vai mitä ne on. Olihan tämä balsamia haavoille viime aikojen huonon menestyksen jälkeen. Kyllä kannattaa scoutata koripalloa, niin saa välillä hyvät kertoimet nasautettua! Näin jälkiviisaana pitää taas sanoa, että ei olisi Bulgariaa tuolla kertoimella kannattanut ottaa kolmanneksi, mutta mennyt mikä mennyt. Tästä on hyvä jatkaa kohti viikonloppua.
Juuei ole vielä Lahden Kyösti vilkaissut viikonlopun pelilistoja, mutta kohta täytyy pistää tulostin laulamaan. On nääs sellainen tapa,että niitä tulee luettua ihan paperilta ja sitten kaffetta hörppiessä ympyröityä kiinnostavia kohteita. Kyösti on sen verran vanha, että on kasvanut helmitaulujen aikaan, toisin kuin nykynuoret, jotka ovat netissä heti kohdusta putkahdettuaan.
PS. Kaikki vanhemmat palstalaiset tietävät, että Kyösti seurasi innokkaasti NBA:ta viime kaudella ja rupesi fanittamaan Nowitzkin Dallas Mavericksiä pleijareissa, koska omasta pikku suosikista Jazzista ei taaskaan ollut mihinkään. Kyllähän Nowitzkista tulee näiden kisojen korikuningas, eikä Kyösti kyllä monta kertaa tule pelaamaan Saksaa vastaan. Saksa on vahvasti ehdolla 4 parhaan joukkoon!
Jaa, Kössi meinaa juoda Grafenwalderia viikonloppuna.
Meikä löysi tässä viikonloppuna avaamattoman Otto lonkero tölkin tuolta
yhden koulun pihamaan nurmikolta.
Oli joku ystävällinen ihminen jättänyt sen sinne.
Pesun ja tarkastuksen jälkeen totesin tölkin täysin ehjäksi ja sihahti, kun avasin.
Körsikäskin laittoin juoman tuulensuojaan tässä illansuulla.
Laitappas niitä NBA vihjeitä ja lisäksi jos Kössillä on MBL vihjeitä, niin niitäkin.
Onkos Kössillä Amerikkalaista jalkapallo vihjeitä NFL:llää ?
Viime yönä laitoin MLB:stä Texas Rangerisin, mutta se hävisi.
Laitoin nyt Texas Rangersin uudelleen ja tuplasin panoksen, jos vaikka onnistuisi.
Älkää mun vihjettä scoutatko, koska voi olla että häviää, mutta tulipa laitettua.
No jos Texas häviää, niin laitan sen uudelleen ja tuplaan panoksen, koska jossain vaiheessa toivottavasti Texas voittaa, ettei tule pitkää tappioputkea.
Scouttaappas meille hyvät vihjeet myös jatkossa.
Kalpenee Taavetti ja muut jälkivihjaajat lahtelaissian pelivihjeiden rinnalla.
Meikäläinenkin täytyy speesata lahtelaisian hyviä vihjeitä, kun omat
pelit menee nyt kyllä hurjaa vauhtia alamäkeen, kuin lehemän hännät.
Bärkkel, nyt ei sitten nukuta, kun tuli koko ilta oltua päiväunilla. No, eipä tässä muuta kuin miettimään huomisia yleisurheiluita.
Ei ole oikein jaksanut NFL:ää tai MLB:tä miettiä viime vuosina, kun se vaatisi niin älyttömästi työtä, eikä aika meinaa oikein riittää. Ei täältä Suomesta käsin jaksa seurata, että kuka pitcher on vuorossa ja kuka on kuuma ja kuka ei. NBA-vihjeitä pitää laittaa sitten, kun kausi alkaa.
Yleisurheilussa Kyöstin kuningasajatus viikonlopun viesteihin on se, että joku suursuosikki pudottaa viestikapulan! Miesten pikaviestin supertriplaan täytyy kokeilla onneaan ja tehdä muutama sellainen lappu, josta suursuosikki Jamaika tai kakkossuosikki USA on jätetty kokonaan pois. Pikaviestissä sattuu ja tapahtuu ja tosi usein aikaisemmissa arvokisoissa on varsinkin USA keskeyttänyt, kun on kämmännyt vaihdossa. Miksei esim. Usain Bolt voi tiputtaa viestikapulan huomenna? Joku teppo.moi varmaan tarraisi sellaiseen jöllin näköiseen patukkaan tiukasti kiinni, mutta ehkäpä Boltin ote herpaantuu ja Jamaika jää ilman tulosta? Noooh, tämä oli vain arvailua. Tosiasiahan on se, että luultavasti kaikki menee okei ja Jamaika voittaa ja USA tulee toiseksi 4 X 100m viestissä.