Sinä et ole helppo, olet erittäin salaperäinen mies. Sua on vaikea lähestyä, pidät läheisesikin loitolla. Arvoituksellisuudellasi pidät minut koukussasi. Mutta minä rakastan arvoituksia ja selvitän vielä salaisuutesi! Ole varuillasi, olet vihdoin kohdannut kaltaisesi.
Oot pähkinä purtavaksi
Neiti Marple
13277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
a-ha voit kyllä tulla pettymään tuossa salaisuuksien katselemisessa koska niitä minulla ei ole olen vaan hieman tylsähkö ja annan sen näkyä joskus jos ei vaan jaksa jostain kiinnostua yleensä ihmiset tajuavat vetäytyä sillon pois
Jos keskityt salaisuuden selvittämiseen ei sulla olisi sitten mitään annettavaa.
sisälläni tiesin, että se päänsisäinen kuvani hyvästä ja itselle antoisasta elämästä, mihin kaikki pyrkii, olisi hänen kanssaan jotain aivan loistokasta. jotain ennenkohtaamatonta. taisin hieman mennä lukkoon ..
Mä en aio enää koskaan tavata arvoituksellista miestä. Hänen takanaan on kuitenki ujo jätkä, joka ei saa sanaa suustaan ja kaikki vastaukset pitää oikein lypsää siltä. Harrastuksestaankaan ei osaa mitään kertoa. Ja lopuksi alkaa itkemään, kun sanon etten ole kiinnostunut hänestä enempää. Ja tietenkään hän ei missään vaiheessa kertonut mitään omista tunteistaan mitään vaikka itse vihjaisin jo varhain olevani kiinnostunut hänestä. Onnesta en enää ole!!! Alan pikku hiljaan uskomaan typeriin juttuihin ATM miehistä, ennen en uskonut...
mikä on ATM???? Automaattimies?
Eli mies ei siis selvästikään ollut kiinnostunut sinusta. Tympiikö? :D trolol
ATM on jonkun miesasiatutkijan keksimä termi, joka tarkoittaa alemmantason miestä. Eli sellaista miestä joka ei koskaan saa itselleen naista.
roomalainen ämmä voi hommata sitte sieltä jonku kenkälankki päisen gigolon ei muakaan tuommonen ääliömäiseltä idiootilta kuulostava täyspaska huono ämmä vois vähempää kiinnostaa ennemmin katon jallua ja tumputan vessassa
halunnut helpon, olisin ottanut sellaisen.... :) tempperamentti, luja tahto ja usko, hyvä kultainen sydän yhdistettyinä suuriin tunteisiin ja elämänkokemukseen.
Mitä sitten vaikka välillä olisikin riitaa. Aurinko nousee taas huomenna kuitenkin...
juuri näin, ei ketä tahansa, vain sydämmenvalittu.
Sinä myös, ihanan mysteerinen otus
Ja miten ajattelit arvoituksen ratkaista?
Aloitus on ilmeisesti miehelle jonka neiti tuntee hyvin? Koska hän tietää että toinen etäinen läheisilleen. Itse en tiedä miten ihminen josta haaveilin kohtelee läheisiään, kun en tunne häntä hyvin. Arvelisin että läheisilleen ja ystävilleen hän on antaa itsestään paljon ja on heille huippu tyyppi.