mulla

1,8

Minulla 1.8 astra g -99 ajettu 120 tuhatta .Häiriövalo syttyy liikennevaloissa tyhjä käyinti ok ei vaella .Sammuu kun lähtee ajamaan .Kun tyhjäkäynillä syttyy uudestaan.Jos joku viisas voisi kertoa mistä lähen vikaa hakemaa autoa en vaihda.

4

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hairikko**

      Voitko ajaa sellaista reittiä, jossa ei olisi liikennevaloja lainkaan. Liikennevalot säteilevät barumbarum ioni sadetta, jolloin autosi moottorihäiriövalokin syttyy. Tämä vika voidaan poistaa siten, että vuoraat konepellin alumiini paperilla kauttaaltaan. Tällöin säteily ei tunkeudu autoosi ja se pysyy käynnissä.

      • 1,8

        siinä se vastaus ei sulla ole himassa paljon ,meinasin jos joku järkevä vastais.


    • **viisas!**

      Joo, jotkut sekopäät täällä vastailee vaikka ei tiedä asioista mitään. Todellakin barumbarum säteilee liikennevaloissa, joten suosittelen vaihtoehtoisia reittejä viinakauppaan. Tiedän, että älykkyysosamääräsi on tasan 1,8, eikä 160, niin kuin Minulla on!

    • 1.9 cdti

      Vaihtoehtoja on useampia joten parasta olisi jos ensin kävisit liikkeessä luettamassa vikakoodit. Vikavaihtoehtoja on useita esim nokka-akselin asentotunnistin, Käyppä www.ocf.fi (opel harrastajien kerho) sivustolla katsomassa on jollakin ollut samoja ongelmia, mutta ensin vikaluku ettei tule väärää osaa vaihdettua kallein taitaa olla ajotietokone.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8549
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      45
      4210
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1478
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1189
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1160
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      827
    Aihe