Tummahiuksinen pyöräilevä mies

Keskustan alueella pyörii tummahiuksinen lippispäinen mies polkupyörällä, ikää n. 30-40v. Varoittelee naisia jostain pakettiautosta, joka seuraa ja sopivan hetken tullen kaappaa kyytiinsä. Kovin oli vihaisen oloinen, ja naama punasena karjui että pitäs pitää silmät ja korvat auki. Kun yritin päästä eroon tuli eteen pyöränsä kanssa, lopulta päästi menemään. Onko muut nähny tätä miestä?
8358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Keskustassa ei taida enää olla kuin työttömiä, viherpiipertäjiä, opiskelijoita, eläkeläisiä ja avohoitopotilaita. Kaikki normaalit ja järkevät asuvat muualla eivätkä käy keskustassa kuin aivan välttämättömän pakollisilla asioilla.

Äänestä
  • Miten niin opiskelijat ja eläkeläiset eivät ole normaaleja ja järkeviä? Nyt kyllä! Työttömiä olisi vieläkin enemmän, jos kukaan ei opiskelisi ammattia. Ja onko se eläkeläisten vika, että ovat vanhoja? Kuule kyllä sinustakin joskus tulee eläkeläinen, vai meinasitko kupsahtaa heti työelämän päätettyäsi?

    Äänestä

  • Missä sinä sitten asut? Normaalit ja järkevät asuvat missä asuvat, mutta siis missä sinä jos et keskustassa, missä te muut ei-järkevät asutte?

    Äänestä

  • vähänkö oot tyhmä.. kirjoitti:

    Missä sinä sitten asut? Normaalit ja järkevät asuvat missä asuvat, mutta siis missä sinä jos et keskustassa, missä te muut ei-järkevät asutte?

    Normaaleihin ja järkeviin eivät kuulu varmaan ketkään muut kuin tuo nimimerkki "normijärkevä". Kertoisi nyt ihmeessä itsestään, kun on otsaa tuollaiseen kommenttiin. Tosin liekö kirjoittaja enää viestiään muistaakaan, kun on viikko siten kirjoittanut... Jotenkin tuntuu, että kirjoittaja ei tainnut olla ihan tosissaan, kuten moni muukaan ei täällä.

    Äänestä

Se olin minä T: Kikki Hiiri

Äänestä

Kuopion keskustassa ei todellakaan kannata käydä kun ainoastaan yöelämässä viihteellä ja hoitamassa kaikki aivan välttämättömät tärkeät virasto asiat vaan on sen verran masentava paikka On nimittäin tullut huomattua.Missä tahansa muualla on mukavampaa vaikka metsässä.

Äänestä
  • Älä höpötä. Kyl mä oon asunu koko ikäni keskustassa ja ihan hyvin oon viihtynyt.Vielä kun tulisi se uus ja hieno kävelykatu..

    Äänestä

  • aegshsrh< kirjoitti:

    Älä höpötä. Kyl mä oon asunu koko ikäni keskustassa ja ihan hyvin oon viihtynyt.Vielä kun tulisi se uus ja hieno kävelykatu..

    Oletko asunut muidenkin kaupunkien keskustoissa?
    Kuopio on aika ankea muihin verratuna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelen vaan kirjoitti:

Keskustan alueella pyörii tummahiuksinen lippispäinen mies polkupyörällä, ikää n. 30-40v. Varoittelee naisia jostain pakettiautosta, joka seuraa ja sopivan hetken tullen kaappaa kyytiinsä. Kovin oli vihaisen oloinen, ja naama punasena karjui että pitäs pitää silmät ja korvat auki. Kun yritin päästä eroon tuli eteen pyöränsä kanssa, lopulta päästi menemään. Onko muut nähny tätä miestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu