Mittaristo lähtee kyllä vetämällä ulos, mutta miten ulos sitä uskaltaa vetää ettei mitään mene rikki? Pitääkö irrottaa jotain?
Kiitos vihjeistä etukäteen.
Kiitos vihjeistä etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En tiedä miksi irroirtat mittaristoa mutta ensin ottaa vastaan nopeusmittarin vaijeri. Käännä mittaristoa apukuskinpuolellepäin sen verran vinoon että saat kätesi siitä välistä mittarin taakse. Se vaijerin kiinnitysmutteri on sellainen karhennettu holkki vaijerin ja mittarin kiinnityskohdassa joka lähtee ihan sormin pyörittelemällä auki. Kun se on irti niin niissä sähköjohdoissa on sitten enemmän pelivaraa vetää mittaria ulospäin. Hommaa voit helpottaa jos irrotat ohjauspyörän ensin.
kiitos vihjeestä!
Jos tarttet ohjeita, miten ruuvata lukemia, ni kysele, löytyy hyvät sivut..
Nimittäin sivuista joissa lukemia "update"taan
W124:seen.
Olisin myös kiinnostunut miten saisin lisättyä noita kilometrejä. Omassa 124:ssa kun on vasta 600 000 niin eihän sitä kukaan usko että tuonikäisellä mersulla on niin vähän ajettu! Väittävät että huijaan. Ajattelin että jos siihen 800 000 ruuvaisin. tai sitten vain ajan ne kilometrit siihen!!!
Sano, että on ajettu 1 600 000 km, niin kaikki uskoo.