Tuomioja:"Soini oikeassa"

Hesarissa Tuomioja toteaa, että Soinin linja on oikea.
7105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuomioja korjasi ainakin minun silmissä omia osakkeita kerta heitolla kommentillaan vakuuksista.Eihän tämä "lypsäminen" lopu ikinä jos aina annetaan periksi ja vieläpä palkitaan muiden siivellä elämisestä.

Äänestä

Positiivista kuulla että jopa vanhemmat ja kokeneemmat rehdisti alkavat tunnustaa mikä on asioiden laita. Eihän tuossa takuiden antamisessa vararikossa oleville ole mitään järkeä.
Ennen kuin muuta väität, lukija, vastaa siihen, antaisitko juuri sinä takuut per´saukisen tuiki tuntemattoman lainalle.

Äänestä
  • Pankit ovat antaneet lainoja Kreikalle. Sen on näiden pankkien ja Kreikan välinen asia. Ei sotketa veronmaksajia maksumieheksi. Eletäänhän markkinataloudessa - ei sosialismissa.

    Äänestä

BRAVO!! BRAVOOOOOOOOOOOOOOO!!!!

Äänestä

Tuomiojakin on alkanut mölisemään?

Äänestä
  • Kuules kepulisti kun Tuomioja vain nyt sattuu tietämään että Soini on oikeassa. Niin tiedät sinäkin, mutta heikko itsetuntosi ei salli totuutta myöntää.
    Kerropa takinkääntäjäkepuli missä kohtaa Soini ei ole ollut oikeassa takauspakettien suhteen. No anna tulla vaan äläkä ujostele!

    Äänestä

Mitä väliä Soinin sanomisilla on kun mölisijä ei uskalla kantaa vastuuta.

Kerro sinä missä mölisijä on oikeassa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siinäs kuuli kirjoitti:

Hesarissa Tuomioja toteaa, että Soinin linja on oikea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu