kyselee, että onko Rikalanmäki hyvä paikka juhlien viettoon? Juhlavieraat ovat jo vanhaa vuosikertaa ja juhlijakin jo 50v. Onko kokemuksia? Kannattaisiko kuitenkin satsata juhliin enemmän ja mennä muualle?
Juhlapaikkana Rikalanmäki?
Epäilevä,
5364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä Räntmestarin Krouvissakin saa järjestettyä ihan tunnelmalliset juhlat. Alakerta on vähän pimeä, mutta tanssit ja loppuillan bileet voit pitää siellä yläkerrassa. Mikään kauheen halpa paikka se ei oo, mutta ruoka on erittäin hyvää.
Kiitos kun valaisit asiaa. Siellä on siis ruokasali alakerrassa? Pääseekö pyörätuolilla? Minkälaiset WC-tilat? Minut sinne juhliin kutsuttu, ja olisi mukava tietää minkälainen paikka. Olen kohta 80-vuotias. Taitaa olla parempi jäädä kotiin. Haluaisin mielelläni lueskella kirjoituksia Teiltä, jotka olette kyseisessä paikassa käyneet juhlimassa.
Siellä on alakerrassa ruokasali, jossa tosi jykevät pitkät puiset pöydät ja penkit. Penkille on vaikea päästä istumaan. Tunnelma on aika pimeä.Uskoisin, että Sinulle järjestetään kuitenkin vaikka pöydän päähän paikka, jossa voit istua pyörätuoleinesi. Vessa on rakennuksen päässä ja sinne mennään ulko-oven kautta. Muistaakseni ihan tilava ja siisti.
Ei kannata juhlia väliin jättää, varmasti saat apua tarvittaessa.
Harkitsen asiaa. Juhlat taitaa olla juhlittu.
Sinne vaan rohkeesti juhlimaan! :) Juhlat ei ikinä voi olla juhlittu. Oikein hauskaa juhlaa Teille!