http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011090514324665_uu.shtml
Liikenteessä kuolee naurettavan vähän jengiä. Jopa hoitovirheistä aiheutuu enemmän katoa. Miksi liikenteestä on tehty niin iso asia että pitää sakotella ja hyllyttää ajolupia mitätättömistä virheistä. Jos ihmishenkiä pitäisi säästellä, olisi lähdettävä liikkeelle aivan muualta.
Jopa liukastumalla kuolee enemmän väke kuin tiukasti vahditussa liikenteessä.
Siksi olisikin täysin perusteltua vaatia VAPAAT NOPEUDET TAKAISIN!!!!
Liikenteessä kuolee naurettavan vähän jengiä. Jopa hoitovirheistä aiheutuu enemmän katoa. Miksi liikenteestä on tehty niin iso asia että pitää sakotella ja hyllyttää ajolupia mitätättömistä virheistä. Jos ihmishenkiä pitäisi säästellä, olisi lähdettävä liikkeelle aivan muualta.
Jopa liukastumalla kuolee enemmän väke kuin tiukasti vahditussa liikenteessä.
Siksi olisikin täysin perusteltua vaatia VAPAAT NOPEUDET TAKAISIN!!!!
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei tule tapahtumaan.
Antero on oikeassa, liikenne vaan on turvallisempaa kuin kotona oleminen.
Jos maahamme saataisiin vapaat nopeudet takaisin olisi haittana se että Anteron kaltaiset nysvärit autonromuineen olisivat kokoajan jaloissa haittaamassa meidän normaalien sujuvaa etenemistä!
Älä mussuta uuvatti! Mun loistoauto pesee sun kinneris mennen tullen...
Ihan varmaan joo. Sen verran on tullut kirjoituksiasi luettua että tiedän sinun olevan vain turha paskanpuhuja,nettiprovo. Suunsoittaja vailla mitään todisteita mistään autosta ja ylipäätään mistään muustakaan!!
HAHHAHA PELLE!!!! Mitä todisteita siihen tarvitaan? Olen suurin kaunein ja voimakkain, ajotaitoni on suvereeni ja loistoautoni planeetan nopein.
Sinä pienimunainen vinkuja voisit olla piipittämättä kun MIEHET näyttää mistä kana kusee
Glücklicherweise haben Sie so groß! Es ist so erstaunlich, wenn ich es bis zu ....
Yhden todistuksen olet pystynyt näyttämään toteen. Tyhmyytesi ja paskanpuhuminen on toimestasi kyllä todella toteen näytetty. Paskapuhetta ja valhetta kyllä riittää loputtomiin kaltaiseltasi nimimerkin suojista huutelijalta kuin rikkinäisestä levysoittimesta.....
Onhan sullakin Urpo varaa huudella mulle nimimerkin suojasta?
Ime P E R S E T T Ä mokomakin PA S K A KUULA!!!!
Kukakohan tässä onkaan TYHMÄ????
Laita nimes ja osoittees ni tulen ilomielin tapaamaan sua.
Meidän huuteluissa on vain yksi ero. Vain sinä valehtelet,kokoajan ja kaikista!!!!
Sulle on vuosien saatossa esitetty useampikin pyyntö tulla esiin nimimerkin suojista kohtaamaan porukkaa kasvotusten mutta yllätys yllätys KERTAAKAAN et pelkuri ole naamaasi näyttnyt! Ei olla nähty miestä ei autoa ei mitään konkreettista! Miksi nyt tällä kertaa muka USKALTAISIT mennä ketään tapaamaan? Olet niin suuri valehtelija ja naurettava pelle ettei mitään määrää!
Edellinen oli siis tarkoitettu Paskakuulalle!
No etpähän laittanut yhteystietoja, mokomakin P A S K A KUULA !!!.
Kukahan tässä onkaan tyhmä ja pelkuri?
Kaverini kyllä tietävät, mikä loistoautoni on ja kuinka hyvin kykenen sitä viemään.
Mua ei itse asiassa V I T T U A K A A N kiinnosta mitä joku idiootti Quju-pelle siitä ajattelee. Kaiken konkreettisen suoritan tien päällä ja toisinaan raportoin siitä täällä. Satoja tositarinoita on silti jäänyt kirjoittamatta.
Kerro edes yksi syy miksi näyttäisin tollaselle Urpolle komeaa naamaani?
Näyttäytyminen sun seurassa laskisi pisteitäni roimasti. Ehkäpä eräät kauniit nartut lopettaisivat tapaamiseni. Kaltaisesi juntin tapaamiseen mulla ei ole moraalisesti varaa.
Onnittelut Qujulle,olet selkeästi onnistunut muodostumaan piikiksi Paskakuulan rumaan nahkaan. Paskis vetelee pultit joka kerta kun joku kirjoittaa jotakin, ja Paskis on oitis syyttämässä Qujua. Paskis-parka taitaa olla niin yksinketainen että luulee väittelevänsä täällä vain yhden ja ainoan ihmisen kanssa.
Muistan hyvin kun noin pari vuotta sitten pyysin ja myös sovittiin että Antero olisi tullut loistoautoineen ja turpavärkkeineen eräälle pääkaupunkiseudun kylmäasemalle. Aika oli sikäli minulle sopiva että olin juuri tuona päivänä Helsingistä hakemassa uutta moottoripyörääni ja sitäkautta aika ja paikka sopi hyvin "tapaamiseemme". No runsaan tunnin sovitun ajan jälkeen lopetin odottelun kun älykääpiötä ei näkynyt.(ylläri!!). Tai voi tietty olla että kaveri paikanpäällä kävi koska mitään loistoautoahan hänellä ei ole niin on voinut Corollallaan käydäkin paikanpäällä mutta livistänyt heti turvaan jotta voi taas netissä suojassa päätään aukoa.On se vaan sellainen pelkuri!
Ja mitä tulee kauniisiin narttuihin niin jokainen Paskakuulan juttuja lukeneena ja profiilikuvaansa katsoneena voi päätellä narttujenkin olemassaoloa ja tapaamisten todellisuutta miettiä! ; )
>> Satoja tositarinoita on silti jäänyt kirjoittamatta.
Eikös tuossa käynyt niin, että sillä hetkellä kun teidän piti tavata sovitussa paikassa, niin Paskakuula oli copypastaamassa tavanomaisia aivopierujaan Suoli24:n palstalle. Saattoi olla kyllä joku muukin kerta kun Paskakuula on uhonnut itselleen treffit jonnelkin ja sen jälkeen pamansa mukaan jättänyt tulematta. Tosin kukaan ei ole koskaan odottanutkaan Paskakuulan osoittavan edes sen vertaa miehekkyyttä että seisoisi omien sanojensa ja uhoamsitensa takana.
Hengailetko koirien kanssa?
Kuka on Paskakuula? Sinäkö?
Joko sä olet ne videokamerarahat tiennannut persettä myymällä?
No ei ole kauppa käynyt, perseeni on jo puhkinussittu. Ei edes sulkijalihakset enää toimi, paskat vaipoissa joudun päiväni viettämään.
Hei Quju, osta Tenat !!! Ne sopivat P A S K A KUULILLEKIN
Sinähän sen tiedät.
Miksi haluat ehdollisesti taata vapaita nopeuksia? Siis et ehkä ole taata (vanha pappa). Mutta vapaiden nopeuksien takaaminen voi olla taloudellisesti riskialtista.