mistä mielestänne saa sastamalassa parasta tai huonointa asiakaspalvelua?
SASTAMALAN PARHAIMMAT/HUONOIMMAT
42
5760
Vastaukset
- Torin kiskat hyviä
Ainakin mun mielestä aikoinaan Vammalan torilla olleesta lihis/snagarikiskasta sai tosi hyvää palvelua. Lukuisat kerrat ostettiin iltasella lihikset siitä, ja sellainen hiukan pulleanpuolinen naishenkilö, ilmeisesti omistaja, se aina jaksoi heittää jotakin joustavaa läppää.
Mutta aikaa on tuosta mennyt 20 vuotta, ja tietääkseni Torin snagaria ei ole ollut enää aikoihin. Mahtaako olla jäätelökiskaakaan siellä enää? Siinäkin oli kesällä hyvin valoisan oloisia tyttöjä myymässä.
Toriin nämä omat palvelumuistot molemmat keskittyi näämmä.
Mitähän tuolle Vammala/Sastamalan torin seudulle kaikkinensa tekis? Siinä se kunnan keskus kuitenkin on. Kunnan keskus sanoo paljon myös koko kunnasta.
Torin pitäisi olla elävä myös ilta-aikaan, ei vain pelkkä tyhjä asfalttikenttä.- Mari Viitala
Vammalan keskustassa on se torikahvila. Vaikka olen käynyt siellä tosi harvoin olen kyllä saanut asiallisen kohtelun. Kiitos ja puuro oli siellä hyvää.
- perästä kuuluu
Huonoin palvelu on ehkä kaupungintalolla joka heijastuu koko kuntayhtymään.
- miina72
Villen Kello ei edes tiedä mitä asiakaspalvelu on. Netistäkin löytyy hirveesti negatiivista palautetta yrityksen toiminnasta.
- miinus yksi
Jep eräs tuttava mies osti sieltä kello joka heti jätätti. Vaihtoon ei suostuttu vaan kelloa korjattiin kaksi viikkoa. Takaisin kello tuli takakansi raapaleilla ja se kuulemman on ihan normaalia.
- juuripariston vaihta
Eiköhän se ole se villen nettipuoli mikä on siellä netissä saanut palutetta.
Villen Kellossa olen aina saanut hyvää palvelua kun olen paikanpäällä käynyt, siis siinä torin laidassa missä se on ollut jo tovin.
5€ maksoi juuri paristo kun kävin vaihtamassa seikooni sellainen. (odottaessa vaihdettiin) - fordmiies
miinus yksi kirjoitti:
Jep eräs tuttava mies osti sieltä kello joka heti jätätti. Vaihtoon ei suostuttu vaan kelloa korjattiin kaksi viikkoa. Takaisin kello tuli takakansi raapaleilla ja se kuulemman on ihan normaalia.
Eiköhän se ole silloin maahantuoja sen korjannut ja raaputtanut jos kyseessä on uusi kello. Ei kelloliikkeet uusia kelloja korjaa vaan lähettää maahantuojalle ja mielestäni kaksi viikkoa on ihan ok korjausaika.
Itse ostin juuri uuden auton ja viikon jälkeen se jo meni takuukorjaukseen, nyt se on ollut siellä jo kolme päivää. - aasiakaspalvelija
Ostin 8v sitten sääaseman Villen kellosta ja palvelu oli asiallista. Nyt tuosta sääasemasta meni se ulkona oleva langaton anturi rikki. Kyllä Villen Kellosta uutterasti koetettiin hankkia uutta anturia mutta ei vaan sellaista enää löydy. Asiaa hoidettiin sähköpostin välityksellä enkä moiti heidän toimintaansa millään tavalla, päinvastoin. Sykemittariini vaihdatan aina patterini samassa liikkeessä. Joka ikinen kerta olen saanut hyvää palvelua.
Mutta ihmisten kannattaa muistaa vanha sanonta: Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Eli voisi myös Aasiakas vilkaista peiliin. Ja olen itse aasiakaspuolella töissä. Monet naurut on takahuoneessa naurettu. Suosittelen myös lukemaan sellaisia sivuja kuin aasiakas.net. Sieltä löytyy koko tämä valittajien kirjo. - jaa-a
fordmiies kirjoitti:
Eiköhän se ole silloin maahantuoja sen korjannut ja raaputtanut jos kyseessä on uusi kello. Ei kelloliikkeet uusia kelloja korjaa vaan lähettää maahantuojalle ja mielestäni kaksi viikkoa on ihan ok korjausaika.
Itse ostin juuri uuden auton ja viikon jälkeen se jo meni takuukorjaukseen, nyt se on ollut siellä jo kolme päivää.
- huonoin palvelu
Työttömien työpajalta saa ehdottomasti huonointa palveluaa. Joudut sinne tekemään orjatyöpalkalla töitä ja alle prosentti työllistyy sen kautta. Jos et sinne mene, niin tukesi katkaistaan ja kuolet nälkään.
- aasiakaspalvelija
Tuosta työpajasta ei onnekseni ole kokemusta kun aina on töitä löytynyt jos on halunnut jotain tehdä.
Sastamalan huonoin palvelu on ehottomasti Kelassa. Kukaan ei tiedä mistään mitään, ohjeet ja neuvot vaihtelee päivittäin, riippuen keneltä kysyt, mihin aikaan kysyt. Näin kävi viimeksi oman asumistukeni kanssa. Yleensä hakemukset tulee evättyinä takaisin mutta jos viitsit valittaa sosiaaliturvalautakunnalle niin päätös onkin myönteinen ja tuet mitkä kuuluu maksetaan takautuvasti. - Ei Sinne
aasiakaspalvelija kirjoitti:
Tuosta työpajasta ei onnekseni ole kokemusta kun aina on töitä löytynyt jos on halunnut jotain tehdä.
Sastamalan huonoin palvelu on ehottomasti Kelassa. Kukaan ei tiedä mistään mitään, ohjeet ja neuvot vaihtelee päivittäin, riippuen keneltä kysyt, mihin aikaan kysyt. Näin kävi viimeksi oman asumistukeni kanssa. Yleensä hakemukset tulee evättyinä takaisin mutta jos viitsit valittaa sosiaaliturvalautakunnalle niin päätös onkin myönteinen ja tuet mitkä kuuluu maksetaan takautuvasti.Sastamalan kelassa todella on asiakaspalvelijana nainen joka neuvoo aina väärin asumistuki asioissa, meitä neuvoi monesti ja lopulta asiaa käsiteltiin sosiaalilautakunnas 1.5v ja takautuvasti takasi tuli.
Nykyään soitan suoraan asiakaspalvelu numeroihin.
- Kuntoilija
Parasta palvelua saan Aseman Kengästä ja Neon Sportista.
- Poikennut
Kello- ja kultaliike Merjan se tummatukkainen nuori myyjä (taitaa nykyään olla vain lauantaisin töissä? Oli kesällä töissä ainakin) on nuoresta iästään huolimatta todellinen asiakaspalvelija!
- miki-66
Kyllä Merja itsekin on todellinen asiakaspalvelija!
- suihinvaan
Suuhoidoissako ?
- vähän pettynyt pappa
Ei kyllä tiedä koruista mitään, mutta kova hän puhumaan.
- tyttövaan
Toiviaiselta parasta palvelua, joskus hymyn kera :)
- Tero S
Hyvää palvelua Vammalassa Shell huoltoasemalla,Autohuolto Matti Puhakalla ja Vammalan Nesteellä myös.
- antenni löysällä
tv leppäseltä saa aina hyvää palvelua
- kaksisuuntaista
Niin metsä vastaa kun sinne huudetaan.
- peräkylän mummy
Ulkomaalaiset korut ja kellot. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012062515752349_uu.shtml
- Suosittelen
Ehdottomasti Hyvää ja osaavaa palvelu saa eläintarvikekauppa Haukkiksen omistajalta Johannalta. Niin monissa on vuosien aikana käyty, ettei muualla sellaista asian tuntemusta ole ollut. Kuin esim.Tampereella mustissa ja mirrissä ei myyjät tunnista koirarotuja.
- sini761
Neon Sportista saa todella hyvää palvelua, heti löytyi minullekin sopivat lenkkarit, vaikka tuntuu, että mikään ei sovi jalkaan ja kaikki hiertää.
- Huonoa palvelua
Kurkatkaapas sellanen kun kehysliike lidlin vastapäätä. Aika kuiva meno....
- Porsaankyljyskampa
Eräässä autoliikkeessä oli asiakaspalvelu ala-arvoista.
Johtaja oli kaatanut joulukinkunrasvat munilleen, seuraavaksi veritulppa oli ampunut häntä, eikös nämä ole niitä POHJAKOSKETUKSIA? - Paavo K
Juu kato hei rasvapää myy pensaa, hei hei
- Pehtoori55
Työteekki. Asiatonta "kuntouttavassa" oleville ns. asiakkaille. Nekin jotka asiallisesti ovat aina itsensä työllistäneet ja joutuneet Teekkiin joutuvat huomaamaan, että siellä sun pätevyytesi katsotaan pärstäkertoimesta eikä todellisesta osaamisesta.
- einäin_
Tekniset Tuominen. Huutoo, Huutoo!
- Parannettavaaolis
Huonointa asiakaspalvelu on K-Citymarketissa tosi usein. Muutamaa tyyppiä (ja lihatiskin henkilökuntaa, siellä iloista henkilökuntaa!!) lukuunottamatta kassapalvelu on niin tympeetä, että tekis mieli todeta että mitä ihmettä on hakeutunut palveluammattiin? Ja miks palvelutyöhön edes huolitaan ihmistä joka ei palvelualtis ole? En ymmärrä.
- manitpois_
Mitä palvelua kassat antavat/tekevät? Nehän vaan ottaa rahat pois ja ei sen kummempaa??
- Huhheijaa
manitpois_ kirjoitti:
Mitä palvelua kassat antavat/tekevät? Nehän vaan ottaa rahat pois ja ei sen kummempaa??
Ihan perusasioissa vois tsempata: Tervehtiä asiakasta ja kun ojentaa vaihtorahoja / kuitteja, vois todeta ”Ole hyvä”. Mikä siinä on niin vaikeeta? Perus palvelutyön käyttäytymistä.
- Anonyymi
Kalliokoskelta en enää huonekaluja osta. Isäntä siellä saattaa palvellakin mutta rouvalla on asiakaspalveleminen paitsi puutteellista, myös katselee maksavaa asiakasta halveksien.
- Anonyymi
Huonoimmat Laiturikahvila, Seurahuone, Dublin (ei varmaan yllätä ketään), Expert. Näihin en enää mene. Parasta Tyrvään Pappila, Cittarin lihatiski, Kirami.
- Anonyymi
Mitä laiturikahvilalle on tapahtunut??? Tosi epäsiistiä ja sekaista mm jo katunäkymässä. Epäsiistejä pullukoita röökillä työasut päällä ja musta henkilökunnan auto usein parhaalla P-paikalla. Ei hyvää mainosta.
Sisällä sama sotku jatkuu ja tosi tylyä palvelua.
No onneksi on pappila.
- Anonyymi
Huonoimpia on Kiviniitty, Tietokoneliike lukioo vastapäätä, pubit. Parhaimpia Veikon Kone, Terveystalo, Neon Sport
- Anonyymi
Merjan kulta-ja kelloliikkeestä sain aina todella hyvää palvelua. Siellä vaihdoin kelloihin patterit, korjautin kaulakorua. Tullut ostettua kelloja, koruja ja kihlasormukset. Kaikki toimi hyvin ja asiakaspalvelu pelasi. Tykkäsin asoida kyseisessä liikkeessä, sielä oli rento ja ystävällinen ilmapiiri. Valitettavasti enää liikettä ei ole :(
Villen Kellossa kävimme katsomassa kihlasormuksia, mutta asiakaspalvelu oli todella huonoa ja myyjän käytös töykeätä. Käyttädyimme asiallisesti ja siististi. Sormuksia ei meinannut saada katsottavaksi. Sitten löytyi yksi sormus, mutta niitä ei ollut kuin yksi, olisimme tarvinneet kaksi samanlaista sormusta. Ostimme sormukset Merjan kulta ja kelloliikeestä.
Shellillä en enää asioi, en edes polttoainetta osta. Sain siellä kesäkuussa todella epämiellyttävää ja huonoa palvelua (vanhemmalta mieheltä). Tämä omistajan/myyjän puhui halveksuttavasti maksavasta asiakkaasta. Joten sanoin, kiitos saan palvelua myös muualta.
Kiilteeseen en enää mene koskaan. Kävin korjauttamassa siellä hammastani. Jouduin menemään toiselle hammaslääkärille, joka totesi että korjaus on tehty väärin. Maksoin korjauksen korjauksesta noin 1500 euroa. Tein hammaslääkärin toiminnasta reklamaation myös suoraan Kiilteelle. Omistaja/pomo soitti asiasta noin 22 aikaan illalla ja yritti mielistellä asiaa parhaakseen. Väheksyttävästi antoi ymmärtää, ettei valitusta kannata viedä eteenpäin.
Näistä paikoista olen itse saanut huonointa palvelua. Käyttäydyn hyvin ja asiallisesti, en koskaan käyttäydy ns. "huutavana/äksyilevenä" asiakkaana. Yritän myös muistaa kiittää yrittäjiä ja myyjiä hyvästä palvelusta ja tervehdin kohteliaasti yrittäjää ja myyjää asioidessani kaupoissa yms.
Kiitosta, jota haluan myös jakaa parhaimmista paikoista/palvelusta
Silmäasemalta olen henkilökohtaisesti saanut todella hyvää ja osaavaa palvelua, silmälaseja on korjattu useamman kerran. Kaikki sujunut todella mukavasti ja henkilökunta on ollut ystävällistä. Asioinut myös iäkkäämän ihmisen puolesta/mukana, henkilökunta on auttanut mm. istumaan yms.
Sastamalan apteekit ovat myös kiitoksen ansainneet, monesti asioivana aina iloista ja mukavaa palvelua.
Fiksu ja kunnallinen eläinlääkäri, osaavaa työtä. Helppo asioida. Lemmikit ovat saaneet hyvää hoivaa. Lääkärit/hoitajat auttavat myös lemmikin omistajia hädässä ja osaavat antaa hyviä neuvoja ja rauhoitella tiukassa tilanteessa. - Anonyymi
En ole käynyt enkä käyttänyt Esson eli Shellin palveluja sitten 27.10.2006 jälkeen, koska en kuulemma ole heidän asiakkaansa? Näin silloin minulle siellä ilmoitettiin hei hein toimesta. No onhan sitä tarvittavaa alan palvelua saanut muualtakin, ja saa edelleenkin.
- Anonyymi
Kalliokossken huonekaluliikkeen omistajan rouvan epäkohteliaisuus ei jää ainoastaan myymälään, vaan häneltä saa ikäviä ilmeitä myös myymälän ulkopuolella. Huomasin asian ollessani vaimoni kanssa ruokatunnilla keskustan Hessburgerissa ja tuo kyseinen liikkeen pariskunta poikkesi Heseen myös. On ikävä kun jonkun ihmisen elämä on noin vaikeaa. - Onneksi minun ei tarvitse asioida kyseisen myymälän kanssa enää koskaan.
- Anonyymi
Mutta kun on kova nälkä.
- Anonyymi
Mielestäni ollut asiallista palvelua kaikissa liikkeissä missä olen käynyt ei ainakaan tule mieleen mitään negatiivista voi olla että olen liian positiivinen tallaaja.
- Anonyymi
Bjuuti. "Lävistäjä" täysin ammattitaidoton kosmetologi. Useat ihmiset valittaneet
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!1442480Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?1971173Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1131081Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa389940Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi298901- 66868
- 53851
- 90850
- 46839
- 55789