Ärsyttää, kun nettisivuni ovat Soneran palvelimella jo toista vuotta enkä enää pääse niihin käsiksi.
Nyt joudun pitämään duplikaattisivuja Saunalahden serverillä ja Google ohjaa milloin minnekin... :(
Milloin Sonera poistaa ex-asiakkaan nettisivut palvelimeltaan?
3
216
Vastaukset
Ensinnäkin, sillon, kun tietää operaattorin vaihtuvan, ainakin itse olisin jo omasta aloitteesta ottanut sivuni matskun pois, ennenkuin käyttöoikeus poistuu.
Tassä tapauksessa ottaisin Soneran aspaan yhteyden ja vaatisin heidän poistamaan kyseisen matskun.- Saunalahden asiakas.
Joo, näin teen seuraavalla kerralla.
Kuvittelin jotenkin, että ne poistuvat sieltä automaattisesti ja annoin olla loppuun asti. Otin varmuuskopiot.
Täytynee olla Soneraan yhteydessä... - Saunalahden asiakas.
Saunalahden asiakas. kirjoitti:
Joo, näin teen seuraavalla kerralla.
Kuvittelin jotenkin, että ne poistuvat sieltä automaattisesti ja annoin olla loppuun asti. Otin varmuuskopiot.
Täytynee olla Soneraan yhteydessä...Eilen soitin, tänää ei enää sivuja löydy. Hyvä homma. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1436738MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny615843Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884519NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1014440Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1574241Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.931628- 3961495
- 821349
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301335Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?421122