800w moottorille

aösklqwuor f

lataussäädintä ?

11

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ad homine

      moottorista en tiedä mutta genulle voisi löytyä...

      jospa vaikka ensin tutustuisit vaikka windesol.fi:n antiin ennen kuin alat virtitelemään itsellesi voimalaa.

    • vanhankansan vihtamu

      ei kelpaa, toimii releillä ja niitä tulee välttää viimeiseen saakka.

    • sdfdfghj

      mistäs niitä säätimiä saa ilman relettä?

    • rollorele

      Kaupasta tähän mennessä niitä on saanut. Toki maksaa useamman satasen ja ovat MPPT tekniikkaa hyvin pitkälti mutta toki PWM tekniikalla myös löytyy releettömiä. Dumppi-vastus menee luonnollisesti releellä tai fetillä mutta latauksessa tai vastuskäytössä niitä ei tule käyttää. Ei saa muuta kuin myllyn rikki kun rele pamahtaa. Lienee ymmärrettävä syy miksi tulisi välttää?

      Ei kannata ostaa mitään tuulivoimaan liittyvää jollei ole aikaa perehtyä tekniikkaan, siinä ei muuta kuin lyö kätensä 99% paskaan. Myyjän puheisiin ei kannata luottaa juurikaan eikä myöskään kaikkiin keskusteluihin netissä.

    • azsdsfh

      antakaas nettisivuja mistä voi tilata !

    • ei juma...

      Jos on niin saamaton ettei itse etsi, on turhaa edes yrittää hankkia tuulivoimaa siksi vastaus on KVG eli "Kysy V****u Googlelta". Sitten pääset selaamaan tuhansia eri säätimiä ja valkkaamaan itsellesi sopivan.

      Tuskin kukaan alkaa sinun puolesta voimalaasi tekemään. Siksi perustiedot olisi hyvä edes olla hallussa. Jos ne olisivat hallussa et kyselisi moisia vaan tekisit vaikka itse säätimen.

    • JEPULIS.,.,.,.

      JUU EIKÄ LÖYTYNY MITÄÄN ?

    • sswewerrty

      saako edes suomesta ?

    • ilmari kianto

      En tiedä miksi et löydä mutta kyllä löytyy se on ihan varma. Kannattanee varmaan sitten ensimmäiseksi vaikka opetella käyttämään oikeita hakusanoja. Jos englanti ei anna periksi voit käyttää apuna vaikka sanakirja.orgia.

      Kaikki mitä saa maailmalta saa myös Suomesta.

    • harrastelijat....

      Jos on vähänkään elektroniikkatietoa niin löytyy kyllä noin 100A 200V MOSFET-tyyppisiä transistoreja, joista voi itse rakentaa.

      Mitä turhaan edes yrittää itse rakentaa jos ei kerran osaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      22
      2347
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      89
      1466
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1238
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1120
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      929
    6. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      842
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      841
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      830
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      18
      821
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      785
    Aihe