Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tyydyttäminen parisuhteessa

Kuinka moni perheellinen tyydyttää parisuhteessa ja teetkö sen salaa puolisoltasi? Miten vanha olet, miten usein sitä teet ja mikä on yleisin paikkasi sille?
71771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tyydytän itseni työpaikalla, niin ei kulu kallista vapaa-aikaa siihen. Katselen omassa työhuoneessani netistä seksipätkiä ja käytän hieromasauvaa mekon alla...! :)

Äänestä

Tyydytän itsäni lähes päivittäin, koska mieheni (olen naimisissa, ollaan 7½vuotta oltu yhdessä, 4½ vuotta naimisissa) ei ole yhtä aktiivinen tällä rintamalla kuin minä. Olen 27 vuotias, mieheni 31. Teen sen ihan kotona, joko kylpyammeessa tai sängyssä, miehen ollessa olohuoneessa (koneella)...

Äänestä
  • Yep, mukavaa kuumaa ja ilman turhia tabuja olevaa samaa säveltä parisuhteessa jota soisi kaikilla olevan.

    Mutta miten mahtanee olla noiden lähetettyjen kuvien ja videoiden tietoturvan kanssa noin yleensä. Jäävätkö seikkailemaan jonkin serverin / palvelimen muistiin sähköpostien tapaan ja tietenkin yhdisettynä liittymän omaajien yksilöön? Jos näin, niin yksitysyys puuttuu yhteisisistä "kivoista".

    Itse aloitukseen miehenä vain, että molempien omakiva on aivan luonnollista normaalia extraa parisuhteessa, yksin tai joskus vaikkapa jaettunakin. Kunhan se vain ei ole itse yhteiskivasta pois niin, että toinen jäisi vajaalle huomiolle. Ps. Nainen jos alkaa yllätyksenä tehdä miehensä nähden omakivaa vaikkapa olohuoneessa miehen ollessa vaikkapa toimistopuuhissa, riskeeraa saada myös miehen hyvään vireeseen ;-) Avoimuus ja luottamus ilman turhia tabuja on hieno asia parisuhteessa ja voi avata yllattävän nautinnollisia uusia ovia yhteiseen intimiteettiin ja sen toteuttamiseen.

    Äänestä

No kyllä!!! Olen reilu nelikymppinen ja naimisissa ollut reilu 10 vuotta. Lapsiakin on siunaantunut ja seksiä on säännöllisesti. Olen kuitenkin erittäin aktiivinen seksuaalisesti ja tyydytän itseäni lähes päivittäin. Nautin siitä suunnattomasti. Kuten VirkarouvaX, minäkin tyydytän itseäni usien työpaikalla ... netti on kiva apuväline!

Toinen vakiopaikka on kylpy tai suihku ... vesi saa minut niin kuumaksi. Puolisoni kyllä tietää, ettäharrastan omaa kivaa, mutta ei toki tiedä kuinka aktiivinen olen. Olkoon se minun salaisuuteni ... muiden lisäksi!

Z

Äänestä

1. 39 v.
2. puolisko tietää että teen yksin
3. n 1-2 kertaa kk.
4.sängyssä

Äänestä

Johan on kuulustelu! No, ei haittaa kun aihe on hyvä. Netin hankittuani (pari vee sitten) runkkasin aika taajaan, ehkä se vaihe pitikin elää...mene tiedä.

Mutta kimppakivaan hanin kaa: joskus ei jaksa jyystää tai sitten voi myös vahinkokin tulla eli minä tulen nopeammin kuin tyttöystävä. Viime aikoina koklattu sitä että mami runkkaa ensin minun toimiessa 'apuhenkilönä'. Toimenkuvaan kuuluu nuoleminen ja puristelu herkistä paikoista. Beibin tultua voin naida (pieni huili ellei kiimaa) häntä(ojossa) 'itsekkäämmin', kun tietää hanin jo saaneen.

Äänestä

Hyi se on ihan sairasta kun nainen tyydyttää itseään. Varsinkin pornoa katsellen ja vaikka leluilla. NIIN LOUKKAA miesten tunteita ja enkä minä muka riitä. Pitäisikö minunkin olla netin nuori ehkä alaikäinenkin poika jonka penis ei selkeästi ole aito tai ainakin se on joku mutaatio. Tuollaisia ne pervot seksimaanikot naisrunkkarit ovat...hyi ja pettävätkin ihan varmana heti jos tulisi tilaisuus.

Itse olen 30 v mies ja olen ihan kyllästynyt mukamas miehen esineelistämiseen ja pornon katsomiseen :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Äippä38 kirjoitti:

Kuinka moni perheellinen tyydyttää parisuhteessa ja teetkö sen salaa puolisoltasi? Miten vanha olet, miten usein sitä teet ja mikä on yleisin paikkasi sille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu