Onko ollut paljon hyötyä?

Tuosta kreko-vapaa väittelystä jota täällä on jo vuosia käyty? Jos hyöty on ollut suuri, kannattaa ehdottomasti väitellä lisää.
8370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

pohdittavaa. voi jospa olis vaan vähä parempi itsetunto niin ei tarttis toista mollata.

Äänestä

Mieluummin miettiä miten saadaan painille menestyksekäs tulevaisuus(kummassakin painimuodossa).Menestys ei ainia tarkoita arvokisoja tai kultaa ja kunniaa. Valmennus on muutakin kuin pelkkää laji valmennusta.Kyllä suomesta hyviä painivalmentajia löytyy.
lajiin pitää saada paljon harrastajia.Siitähän homma lähtee.Että on harrastajia paljon joista plumsahtelee huippuja sitten myöhemmin.Ja jos saadaan paljon harrastajia miten ne saadaan pysymään lajin parissa?"Kovimmat pysyy" on vähän huono ajattelutapa ja tappaa lajin.Painia on harrastanut tai ainakin kokeillut lapsena/nuorena varmasti tuhansia poikia/tyttöjä.Miksi ne ei ole jääneet näin hienon lajin pariin?Kaikkea ei voi selittä sillä että eniten joukkuelajit tai muut lajit vievät harrastajat.

Äänestä
  • Miksi noin katkera?? Räkyttää aina osaa kuka vaan.

    Äänestä

  • voi pitää suuta supussa, vieläkö potkit ämpäreitä ku saat selkääs...

    salmiakki pelle juu

    Äänestä

  • isin sylissä 17v...huh huh

    Äänestä

vai mitä sinä avautuilet??

varmasti paljon hyötyä sun avautumisesta? mikähän on pointtisi?

Äänestä

Minun mielestä vapaapainin pitäisi irrottautua painiliitosta. Saataisiin kilpailijoita kisoihin, sillä painiliitto on pelkästään tukee krekoa. Tuet menevät nyt pääosin krekoon. Miten vp voi kehittyä jos kaverit eivät pääse kisoihin. Veikkaan että moni vapuri on turhautunut tilnteeseen. Mielestäni liitto ei arvosta tarpeeksi vapaapainia.

Äänestä

Tuossa avauksessa lienee pohtimista itse kullekkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Suomen painille kirjoitti:

Tuosta kreko-vapaa väittelystä jota täällä on jo vuosia käyty? Jos hyöty on ollut suuri, kannattaa ehdottomasti väitellä lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu