Aiheesta...

jaskariganesman

Harmittaa kun Remu kiertää vielä. Tavallaan omat mahtavat muistot ja kokemukset vedetään ihan pois; kaikki se hyvä mitä toi bändi oikeasti aikoinaan edusti. Remu on remu mutta sais kyllä olla käyttämättä Hurriganes-nimeä. Remppa vois vaikka alkaa duunata taas suomeksi jotain huttua.
Tästähän on kirjoiteltu jo useammassa aloitteessa mutta ihan näin syvemmin ajateltuna: eikö teistä tuo ole vähän Hurriganesin maineen tuhraamista??
Hurriganes oli paras bändi mitä täältä on koskaan tullut; niin asenteeltaan kuin saundiltaan. Himit sun muut Bodomit ei ole kuin pikkupoikia sen ganesin rinnalla mitä itse diggasin läpi koko sen uran.
Nykytilanne vaan v-ttaa ja nuorille annetaan varsin paska kuva koko bändistä.

6

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sillä siisti

      Suoa vaan ottaa päähän koska sustakin on tullut läskimooses eikä
      tukkaakaan ole paljoa jälellä. Muniasi et ole nähnyt 15 vuoteen kun kahden peilin avulla. Totuus on se että sinä ja remu olette ihan helvetin v a n h o j a, aika on ajanut teistä ohi.

      • Aika ajoi ohitseni

        Mieti: sama on sinulla edessä eli jos aiot elää pitkään, ainoat vaihtoehdot ovat 1) VANHETA 2) KUOLLA POIS :)


    • Siistii sillä Get on

      Läskimooses, mitä se on? :)
      Hurriganes Live aivan pikapuoliin ulkona! That's Rock

      Yeah, pidetään Hurriganes palsta elossa...

    • Tyytyväinen fani

      Olen ollut Hurriganesfani vuodesta 1976 ja edelleen jatkuu... keikoille lähdin mukaan heti kun pääsin ja kun ajokortin sain vuonna 1982, mahdollisuudet kasvoivat hurjasti! Olen nähnyt bändin monessa muodossa - kuten sinäkin ja henk.koht. koin Cissen ja Remun tärkeimmiksi. Häkkisen mukana kuoli paljon pois.
      Kuitenkin, edelleen käyn Remun keikoilla aina kun suht lähellä esiintyy ja olen tosi onnellinen, että hän jaksaa keikkailla! Sydämeni muljahtaa pelkästä ajatuksesta, ettei enää pääsisi keikoille fiilistelemään. Minua ei haittaa tuo Hurriganes-nimen käyttö; luotan siihen, että nuoriso on fiksua ja ymmärtää tämänkin jujun... miksi verrata tätä nykyistä kokoonpanoa ym siihen 70-luvun vastaavaan? Nautitaan tästä!!

      Remulle paljon terveisiä ja KEIKOILLA TAVATAAN!!

    • ullis63

      Just oli paikallislehdessä nuorista 12-14 v pojista, jotka oli saaneet uuden reenikämpän. Ja yllätys oli iso et poikain yks suosikeista oli Hurriganes! Oma poika piti bileet ja yllätys yllätys Ganeshan siellä raikas, vanhan rouvan sydäntä lämmitti et nykynuoret tietää Ganesin!

    • lissuliganes

      Maryjanres on vaan niin parempi kuin nykyinen. Viime keikalla soitti jopa paremmin kuin alkuperäinen!! Remun pitäis tai PITÄÄ lopettaa koska maryjanes korjaa potin!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      145
      11292
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10381
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      198
      6621
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      55
      5808
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      93
      5315
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4503
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4296
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4142
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      140
      3698
    Aihe