Keskiyö

Venlu

Olen ajatellut asunnon ostoa.Tulenko ostamaan asunnon lähiaikoina?Mitä näet rakkausasioissa?

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      olet varmaankin vasta ajattelutasolla asunnon kanssa, en näe että olisit vielä löytänyt omaasi. sen etsimisessä on oltava tarkkana, sillä sinulla on monta tärkeää kriteeriä asunnon suhteen. katsele maltillisesti ympärillesi, sillä uskon sinun kyllä löytävän omasi. myös parveke on sinulle tärkeä.

      rakkausasioissa sinulla on herkkiä pastellisävyjä, mutta en näe vahvoja tunteita.
      sinulla voisi olla ihastuksia ja unelmia, mutta sitä oikeaa sielunpuolikastasi et ole vielä löytänyt. sinä jaksat uskoa rakkauteen ja sen täyttymykseen, olet optimisti etkä anna periksi.
      et varmasti ole yksineläjä, se ei sovi sinulle ollenkaan. kyllå sinä omasi löydät.

      t: Keskiyö

      • Venlu

        Hei

        Olet oikeassa, että olen ajatellut ostaa asunnon, mutta vielä on ajatteluntasolla. Tiettyjä asioita vaadin asunnosta. Tietystä paikasta haluan ostaa uuden asunnon, mutta vielä ei ole alettu rakentaa lisää tietylle alueelle. Parveke on ehdottomasti oltava.

        Tällä hetkellä minulla ei ole vahvoja tunteita mihinkään suuntaan rakkausasioissa.Päivittäin en ole enää tekemisissä sellaisten henkilöiden kanssa. Optimisti olen ehdottomasti. Kiva, jos löydän vielä sen sielunpuolikkaan. Haluaisin kysyä, että milloin löydän sielunpuolikkaan ja voisitko kuvailla häntä ulkoisesti mitä näet hänestä?


    • Hei taas
      en valitettavasti pysty kertomaan aikoja, se menee arvailuksi vain. näkemässäni ei ole kelloja eikä kalentereita.
      sinulla on myös jokin raskas pettymys ollut elämässäsi, olet ottanut siitä opiksesi ja olet valitseva kumppanin suhteen. näin on hyvä.

      tekisin sinulle mielelläni pitkän katsannon, jossa voisin keskittyä noihin kysymyksiisi, ja muihinkin, oikein ajan kanssa.
      jos se kiinnostaa, ota yhteyttä sähköpostini kautta. kerron siellä sitten loput.

      t: Keskiyö

    • Venlu

      Jos ilmaiseksi teet pitkän katsannon, niin voin ottaa yhteyttä sähköpostin kautta.

      Joskus meinaten ilmeni sellainen tapaus, että eräs ns. katsoja pyysi ottamaan sähköpostin kautta yhteyttä, että tekee katsannon ja siellä vaati sitten rahaa katsannosta. Minä en maksa katsannosta, koska oikea näkijä ei pyydä katsannosta rahaa vaan tekee sitä vapaaehtoisesti omasta ilosta muille.

      Vaaditko sinä pitkästä katsannosta rahaa? Jos et,niin mikä on sähköpostiosoitteesi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      76
      6349
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      442
      4425
    3. Aleksei Miltsakov - venäläinen uusnatsi antaa oppitunteja lapsille

      34-vuotias Miltsakov palvelee Le Monden mukaan yhä Ukrainassa tiedusteluun ja sabotaasiin erikoistuneen Russitš-yksikön
      Maailman menoa
      61
      3618
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      135
      2255
    5. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      108
      2205
    6. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      22
      976
    7. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      58
      855
    8. Luuletko, että löydetään vielä

      Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta
      Ikävä
      42
      820
    9. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      81
      731
    10. Ajatteletko koskaan

      Että rikoit luottamukseni?
      Ikävä
      59
      695
    Aihe