Hommalaisten kaljaboikotti

Demariministeriä Maria G-R:n keskari takaisin Alkoon aloitetta peesailevat hommalaiset boikotoivat Laitilan Wirvoitusjuomatehdas Oy:n panemia olusia.
Onko kyseiset oluset mamupanoa,onko puteleissa ja purnukoissa jotakin sopimatonta,vai mistä on kysymys?
Lieneekö hommalaisuuden suuri esitaistelija Tony Halme samaa mieltä???
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Riitelevätkö persut jo kaljankin kanssa? No jo on aikoihin eletty!

Äänestä
  • KYLLÄ! SITÄ MEINATAAN LAIMENTAA JA ME PERUSSUOMALAISET EMME HYVÄLLÄ OMALLATUNNOLLA VOI HYVÄKSYÄ SITÄ, ETTÄ SUOMEN KANSALTA OTETAAN PROSENTTIKALJA POIS JA VIEDÄÄN TAKAISIN ALKOHOLILIIKKEISIIN. MEITÄ ON SYYTETTY, ETTÄ VIEMME SUOMEA KESKIAIKAAN JA TAANTUMUKSEEN MUTTA KALJAN LANTRAUS ON PAHIMMASTA PÄÄSTÄ KEPULAISTEN KIUSANTEKOA SUOMEN KANSALLE. KUNHAN TARPEEKSI TUTKITAAN, VOI OLLA ETTÄ HUOMATAAN KALJAN OLEVAN FUNKTIONAALISTA EINESTÄ.

    Äänestä

  • 69:Ä LASISSA kirjoitti:

    KYLLÄ! SITÄ MEINATAAN LAIMENTAA JA ME PERUSSUOMALAISET EMME HYVÄLLÄ OMALLATUNNOLLA VOI HYVÄKSYÄ SITÄ, ETTÄ SUOMEN KANSALTA OTETAAN PROSENTTIKALJA POIS JA VIEDÄÄN TAKAISIN ALKOHOLILIIKKEISIIN. MEITÄ ON SYYTETTY, ETTÄ VIEMME SUOMEA KESKIAIKAAN JA TAANTUMUKSEEN MUTTA KALJAN LANTRAUS ON PAHIMMASTA PÄÄSTÄ KEPULAISTEN KIUSANTEKOA SUOMEN KANSALLE. KUNHAN TARPEEKSI TUTKITAAN, VOI OLLA ETTÄ HUOMATAAN KALJAN OLEVAN FUNKTIONAALISTA EINESTÄ.

    Persukokouksessa ratkaistiin huutoäänestyksellä, että kaljaa ei saa lantrata. Isä Timon möinä ratkaisi, koska se kantoi jopa yli lentäneen suihkukoneen melun päälle. Isä Timon koskettama kaljapullo on muuten pysä, eikä sitä saa palauttaa Alkoon?! -Näin kertovat nyökyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iso T uimamaisterina kirjoitti:

Demariministeriä Maria G-R:n keskari takaisin Alkoon aloitetta peesailevat hommalaiset boikotoivat Laitilan Wirvoitusjuomatehdas Oy:n panemia olusia.
Onko kyseiset oluset mamupanoa,onko puteleissa ja purnukoissa jotakin sopimatonta,vai mistä on kysymys?
Lieneekö hommalaisuuden suuri esitaistelija Tony Halme samaa mieltä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu