Teknikon palkalla höpöseuraan tuli maitojuna-Ruutu. Uudet tuomareiden tappelusäännöt pitää pojun boksissa 80% otteluista. Eli gud bai vaan
Maitojuna-Ruutu
8
113
Vastaukset
- ke4ke
Landella aletaan huolestumaan:))
- saasrarerer
Melkoista landea tää pk-seutukin on.
- nauran vitusti
Hupaisaa, entinen narrifanien sylkykuppi puukäsi-ruutu on nyt maailman paras jääkiekkoilija. Keskikastin seuran keskinkertaiset fanit ovat naurettavia takinkääntäjiä.
- 7+11
No mitenkä sitten oli aikanaan Judas Peltosen kanssa. No nykyjäänhän Juudas on Jumala.
- 9+15-32/7,556
7+11 kirjoitti:
No mitenkä sitten oli aikanaan Judas Peltosen kanssa. No nykyjäänhän Juudas on Jumala.
Muistatko henkilön nimeltä Pentti Matikainen?
Sen Mutikaisen ansiosta aika moni pelaaja lähti Ifk:sta tai ei tullut Ifk:hon (esim. Caloun, T. Ruutu, Peltonen, Hirschovits, Arima, Melametsä jne...).
Mitäs mieltä olet Juudas Kankaanperästä?
Onneksi Ifk pääsi syövästään (Matikainen) eroon... - 9+15-32/7,556
9+15-32/7,556 kirjoitti:
Muistatko henkilön nimeltä Pentti Matikainen?
Sen Mutikaisen ansiosta aika moni pelaaja lähti Ifk:sta tai ei tullut Ifk:hon (esim. Caloun, T. Ruutu, Peltonen, Hirschovits, Arima, Melametsä jne...).
Mitäs mieltä olet Juudas Kankaanperästä?
Onneksi Ifk pääsi syövästään (Matikainen) eroon...Pieni korjaus: T. Ruutu lähti Mobergin takia...
- Juha82222
9+15-32/7,556 kirjoitti:
Muistatko henkilön nimeltä Pentti Matikainen?
Sen Mutikaisen ansiosta aika moni pelaaja lähti Ifk:sta tai ei tullut Ifk:hon (esim. Caloun, T. Ruutu, Peltonen, Hirschovits, Arima, Melametsä jne...).
Mitäs mieltä olet Juudas Kankaanperästä?
Onneksi Ifk pääsi syövästään (Matikainen) eroon...Matikainen teki huonoja liikkeitä mutta se ei sinänsä vielä tee hänestä ihmisenä idioottia kuten teillä on yleensä tapana mustamaalata kaikki ihmiset idiooteiksi.
Markus KAnkaanperää en kunnioita koska tyrmäsi harkoissa oman seurakaverinsa sen takia koska tämä oli tullut humalassa treeneihin.
Minun mielipide on se, että Kankaanperän ei olis saanu mennä tekemään noin ilkeästi ja törkeästi mut epäilen seurajohdon suunnitelleen koko "prosessin" eli se kertoo seurajoukkueen typeryydestä kun jollain väkivallalla ajetaan ulos kuitenkin sinällään hieno pelimies Marko Jantunen.
Muualla päin lähinnä naureskeltiin Jokereiden toiminnalle ja surettiin kaikkialla vallitsevaa kiusaamistyyliä(fyysinen ja henkinen kiusaamismuoto).
SE EI OLLUT MIKÄÄN TAPPELU JANTUSEN JA KANKAANPERÄN KESKEN VAAN BRUTAALI TYRMÄYS ILMAN ETTÄ JANTUNEN ITSE PUDOTTI HANSKAT JÄIHIN.
Ei edes kunnolla osannut odottaa sitä iskua.
- tt66
Lisää korjauksia, Tony
Arima lopetti uransa 1995, eikä Matikaisella ollut asian kanssa mitään tekemistä.
Peltosen Ville lähti San Jose Sharksiin 1995, eikä Matikaisella ollut tämänkään asiaan suhteen millään lailla mitään tekemistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433739Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102694En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152663IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392013Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581728Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253