kuulokevahvistin, jotain muuta??

apuva?

AKG-701 kuulokkeet pistin tilaukseen, tällä hetkellä ei mitään oheislaitteita vielä löydy, eli mitä pitäisi ostaa ton tietokoneen audioliitännän ja kuulokkeiden väliin ja onko jotain merkkejä mitä suosittelisitte? Kiitoksia avusta!

3

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...........

      Jos se on kuulokeliitäntä, niin eipä siinä muuta tarvita! On jo siis kuulokkeita varten vahvistettu signaali!

    • 16 + 10

      Kuulokevahvistin luultavasti tarvitaan. K701 on aika virtasyöppö ja tk:n kuulokeliitäntä ei pysty "ruokkimaan" K701:stä riittävästi. Äänenvoimakkuudet luultavasti jää varsin mataliksi ilman lisävahvistusta.

      Välijohto tk:sta stereoihin tai kuulokevahvistin siinä kai ne vaihtoehdot K701 kanssa. Tässä pitää muistaa että uusien ns. markettistereoiden kuulokeliitännästä ei välttämättä myöskään lähde riittävästi virtaa K701:lle.

      www.head-fi.org on ehkä paras paikka hakea mielipiteitä siitä mikä neuvoksi jos kuulokevahvistinta rupeaa hankkimaan.

      • Apuva?

        Kiitoksia neuvosta, itsekin näin vähän sellaisen käsityksen kanssa olin että pelkkä tk ei noista jaksa noita kunnolla soittaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1526
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1166
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      223
      1156
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      258
      1001
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      959
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      940
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      923
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      879
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      777
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      772
    Aihe