Sopiiko Jousimies ja Kaksonen yhteen?

Tintti

...Miten saisin kaksosen itselleni, ja käykö Jousimies tyttö ja Kaksonen poika yhteen? Minkä laisia kokemuksia?? Vastatkaa tänne, ois kiva kuulla kokemuksianne.. Ja sit päättäsin jaksaako sitä ees yrittää, vai onko kyseessä mahdoton tehtävä.. :D

8

1996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksonen

      minä olen kaksonen ja poikakaverini jousimies me ainakin tullaan todella hyvin toimeen keskenämme, en tiiä sitten miten se on toisin päin.. on meilläkin välillä "pieniä" riitoja siitä kun en saa tarpeaksi huomiota poikakaveriltani, olen itse nimittäin erittäin huomionkipeä.. mutta keskustelemalla siitä selviää..
      olen ollut erittäin tyytyväinen jousimieheen, ainakin tähän mennessä.. ekana poikakaverina tosi hyvä valinta, kohta jo vuosi takana yhdessä oloa.. kyllä kannattaa ainakin yrittää ja jos ei synkkaa ei sille sitten mitään voi..

    • Irina

      Itse jousimies, avomies kaksonen, hyvin on mennyt.. Molemmat ollaan kyl melko äkkipikaisia jne, mutta kaikki riidat on aina sovittu heti perään.. Täytyy vaan muistaa, että kaksonen on tosi ailahtelevainen ja välillä melko naiivi, mutta ehdottomasti aivan mielettömän ihana. Ja kokemuksen syvällä rintaäänellä voin sanoa, että kaksonen on juuri se joka ainakin mua ymmärtää ja auttaa.. ONNEA!!!

    • Jousimies

      Viisi vuotta yhteistä taivalta takana kaksostyttö vierelläni; hyvin on matka taittunut.
      Emme ole ikinä riidelleet mistään, mitä nyt ärsyyntyneet välillä eikä sitäkään ole kestänyt minuuttia kauempaa, kun jo toinen on ollut sovittelemassa.

      Oman kokemukseni mukaan kaksonen ja jousimies voivat puhua toisilleen avoimesti aiheesta välittämättä eikä toisen tunteita tarvitse arvailla. Kaksonen on aina valmis lähtemään mukaan jousimiesmäisiin reissuihin silmänräpäyksen varoitusajalla; esim. olen herättänyt kaksostyttöni keskellä yötä ja vaatinut häntä lähtemään kävelylle kuun ja tähtien alle.

      Kaksonen vaatii kyllä huomiota, mikä ei jousimieheltä joka hetki luonnistu, mutta olen kyllä kokenut oman kaksoseni vaativan sitä sen verran vastustamattomasti, että on ollut pakko luopua sen hetkisestä projektista ja huomata hänet.

      Voisin kirjoittaa tästä merkkiyhdistelmästä loputtomiin omakohtaisia kokemuksia, mutta säästän teiltä vaivan. Sanottakoon vielä, että tähän astisen elämäni kaksi parhainta ystävääkin ovat olleet kaksosia.

      Suosittelen!

    • Tytsy

      Mä olen sitä mieltä, että kaksosen ja jousimiehen tiimi on aika passeli.Toimii ihan hyvin!
      Molemmat on melko sanavalmiita, mutta jousimiehellä on taipumus väittelyyn.
      Ja kaksonen on herkkä ja äkkipikainen.
      Se on ehkä vähän semmosta, että jos tällä parilla menee hyvin, niin sillon menee eikä meinaa..Mutta jos on kriisi, niin alta pois!!
      Molemmat on vissiin ihan meneviä ihmisiä.

      • Pallero

        Ei ainakaan aika käy pitkäksi! Kumpikin on valmis toteuttamaan toisen ideoita ja yhdessä niistä saadaan ikimuistoisia, hauskoja kokemuksia. Kaksosen kanssa jopa arki on yllätyksiä täynnä ;) Molemmat äkkipikaisia, joka tuo pikantin lisukkeen. Minulla ainakaan ei ole koskaan ennen ollut näin hauskaa suhteessa!


    • nainen75

      meidän kaksonen- ja oinasyhdistelmä on toiminut loistavasti jo 6 vuoden ajan ilman riidan riitaa ja peräti perheen kera. kuten yksi vastanneista on jo sanonut "jos menee lujaa niin menee lujaa".
      ei ole todellakaan ollut tylsää, mikä kaksosluonteen viihtymisen edellytyksenä yleensäkin on parisuhteessa. tsemppiä tätä kokoonpanoa suunnitteleville ja olemassaoleville pareille!

    • jousimies

      Joo tultiin toimeen erittäin hyvin, rakastuttiin eikä tiedetty maailman menosta mitään muuta kuin toisemme. Tuli lapsia ja koti sitoi jousimiehen.....niin siinä kävi että ero tuli ja jousimies halusi vapautensa, otti lapset kainaloon ja lähti...... että sellaista

    • Loovvee

      Jousimies kaksonen=true love

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      14
      4393
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1672
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      265
      1506
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1485
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      240
      1359
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1140
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1100
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1003
    Aihe