Visa Electron

Hei haluaisin vaan kysyä, että vaikuttaako Nordean huollot ym. Visa Electronin käyttämiseen? Yritin aamulla käydä kaupasta hakemassa kahvia, mutta kortinlukija ei hyväksynyt korttia. Muutenkin korttini on uusi joten ei uskoisi,että siru olisi mennyt rikki!
2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä, jokainen Visa Electron / Maestro tapahtuma tarkistetaan liikkeelelaskijan pankissa. Eli kun Nordea on sammuttanut korttiprosessin keskuskoneeltaan niin korttisi ei toimi.
......

Oudon usein Osuuspankki & Nordea sammuttelee tietokoneitaan verrattuna Sampoon tai Handelsbankeniin.

Äänestä
  • Riittää kun nettiyheys pätkii niin homma on siinä. Siihen ei tarvita mitään mutu-arvailua by suoli24.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toyrym kirjoitti:

Hei haluaisin vaan kysyä, että vaikuttaako Nordean huollot ym. Visa Electronin käyttämiseen? Yritin aamulla käydä kaupasta hakemassa kahvia, mutta kortinlukija ei hyväksynyt korttia. Muutenkin korttini on uusi joten ei uskoisi,että siru olisi mennyt rikki!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu