Onko tämä uusi ?

Onko tämä uusi osasto ? Saako täällä keskustella muut kuin vanhoillislestadiolaiset ? Voiko täällä kyseenalaistaa ollenkaan ? Miksi tämä osasto on erotettu lestadiolaisuus osastosta ?
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lestadiolaisuus-osasto täyttyi vanhoillislestadiolaisuutta käsittelevistä kirjoituksista. On aivan tavallista, että kovasti keskusteltava aihe eriytetään omaksi kokonaisuudekseen. Tällöin voivat vanhalla osastolla jatkaa keskustelua muista laajempaan aiheeseen liittyvistä asioista.

Tuskin vaikuttaa keskustelun luonteeseen (vaikka toivoisin, että turhanpäiväisyydet jäisivät pois).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jungle kirjoitti:

Onko tämä uusi osasto ? Saako täällä keskustella muut kuin vanhoillislestadiolaiset ? Voiko täällä kyseenalaistaa ollenkaan ? Miksi tämä osasto on erotettu lestadiolaisuus osastosta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu