Km:n jälkeen kauan vuotoa?

Kapusha

Moikka,

Vauvanyritystä jo reilu vuosi takana ja oletan että sain nyt sunnuntaina keskenmenon. Kaikki raskausoireet oli, testi kuitenkin näytti negaa. Viime ke eli viikko sitten alkoi tuhruvuoto joka kesti sunnuntaihin. Sunnuntaina kamalat alavatsakivut ja alkoi kunnon vuoto. Kuitenkaan menkkakipuja ei ole ollut eikä muutakaan mikä yleensä menkkojen aikana on normaalia. Aina menkkojen aikaan ollut todella kovat kivut.
Nyt kuitenkin kipu alavatsassa oli täysin erilainen.Olen siis melko varma että keskenmeno tämä oli.
Testejä olen tehnyt aikamoisen monta,varmaan 4kpl jo ja kaikki negoja mutta kun nämä tuntemukset eivät katoa :S Eikä oireet.
Kysymys kuuluukin, kuinka kauan vuoto on teillä kestänyt runsaana km:n jälkeen? Vuoto jatkuu edelleenkin mutta raskausoireet eivät ole hävinneet minnekkään. Edelleen rinnat/vatsa turvoksissa,pahoinvointia, väsymystä.
Olen odotellut tämän vuodon loppua että voisin mennä lääkärissä käymään. Yksityiselle näyttää olevan kuitenkin ruuhkaa, joten ois ihan kiva tietää edes suuntaa-antavasti kauanko vuoto yleensä kestää ...
Ja kauanko teilä on mennyt että oireet ovat kadonneet???

2

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :`)

      minä sain keskenmenon rv 7 ja vuoto kesti kaksi viikkoa. Kivut ja vuodot olivat aivan karmivat :/

    • ...

      Itse sain spontaanin keskenmenon toissapäivänä. Alkoi muutaman päivän ruskealla tuhruvuodolla, sitten tuli menkkakivut ja punainen vuoto hyytymien kanssa. Ultrassa eilen näkyi täysin tyhjentynyt kohtu. Tänään ei enää kipuja ja vuotoa tulee välillä vessassa käydessä, ei siteeseen. Vuoto on ollut siis niukempaa kuin normaalit menkat (itsellä normi menkatki aika niukat) ja kivut yhden vuorokauden alavatsassa (ei edes kovin voimakkaat). Ja kesken meni siis rv7.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2297
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      228
      2219
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1498
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      24
      1323
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1252
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      126
      1225
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1210
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      969
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      77
      922
    Aihe