Millaista Suomi-brändiä edustaa se, että lähetetään hädin tuskin aikuinen missi yksin maailman toiselle puolelle ILMAN RAHAA?!
Hänhän on suomalaisen työttömän asemassa joutuessaan pyytämään toimittajilta puhelinrahaa!
Lähetetäänkö urheilijoita edes piirinmestaruuskisoihin ilman, että joku on pitämässä kädestä kiinni? Puhumattakaan, etteikö valmennusjohto ynnä huoltohenkilökunta seuraisi kuin hai laivaa maan rajojen ulkopuolelle.
Poliitikkojen väärin perustein käyttämien luottokortti-uutisten myötä on tullut julkisuuteen sekin, että kunnilla ei ole johtajiensa mielestä hälyttävää rahapulaa. Tai ei ainakaan niillä kunnilla, jotka juhlivat kuntalaistensa rahoilla.
Ehkä näiden rikkaiden kuntien pitäisikin sanktiona antaa osinkoa köyhemmille kunnille? Miettisivät vast'edes paremmin, kenen ketkun valitsevat itseään edustamaan.
Eikö Suomi-brändi -valtuuskunta välitä Suomen kauneuskuvasta? Välittääkö vain rahasta?
Hävetköön Eino Makunen!
Kas, kun ei nälkää nähnyt Miss Suomi!
Suomi-brändi
herätys!
1
191
Vastaukset
- niinpä niin
Samaan aikaan Espanjassa Eino Makunen vetää läskisoosia napaansa ja voi paksusti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle573451Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472816Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482630Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572321Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572053- 1561704
- 761495
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231338Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381293- 241174