Noora Hautakangas itki,

vahinko kiertämään

kun Martina Aitolehti vähän laittoi hänet, peräkylän tytön, ojennukseen.

Nyt Noora kosti Pia Pakariselle ja kohteli tätä yhtä huonosti kuin Martina aiemmin Nooraa.
Muistelepas Noora omaa arkuuttasi ja kakaramaisuuttasi ennen kuin alat ketään haukkumaan. Et osannut tehdä työtäsi Pian managerina!

9

849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wu huu

      Hu huu!

    • Lola ruoriin

      Minusta toi Noora on ruma, en jaksa uskoa että ollut Miss Suomi.
      Siis koko missi organisaatio uusiksi, Lola hommiin valitsemaan ehdokkaita, valmentamaan heitä. Ei mitään pikku likkoja, luisia vaan oikeat muodot oikeissa paikoissa, kielitaitoa, esiintymiskykyä, ja itsevarmuutta, ja please sitä PITUUTTA, nyt pitää misseillä olla kilometrisääret, ei lättä peppua.Pitää päivittää ehdokkaitten valinta ,, missin kestettävä kova työ ja edustaminen, pää oltava hyvässä kunnossa, ei niin kun pikku Pialle kävi, oli liian rankka reissu ja viellä ei ollenkään sijoittunut, pillittää että jätettiin yksin, pään pitää kestää koko rumba. Luuliko että tulee iso team häntä holhoamaan ja auttamaan että jaksaa? Siis todella kunnon testit ennen kun ehdokkaasti Miss Suomi kilpailuun, nyt sinne suurinpiirtein vaan kävellään sisään. Makunen eläkkeelle samoin vanhat missit valitsemasta, sorry.Lolalle pallo, on kokemusta ja mahtava sijoitus, en muista että hän olisi koskaan valittanut mistään kun Suomea on edustanut

      • errrkkimerkki

        Noora on katkera! Pakarinen on kuin rautaa kun uskaltaa heittää tuollaisen pinnallisen pintaliitobisneksen ja misseyden roskakoppaan ja sanoa Makusen papalle suorat sävelet! Hautakangas alkaa välittömästi lytätä tällaista rohkeaa ja kaunista tyttöä, sillä hän ei valitettavasti ole niistä kumpaakaan. Suomen missien taso on muutenkin ollut viime vuosina todella surkea. Pakarinen näytti sisäisen ja ulkoisen kauneutensa ja todellakin kuuluu toiselle, fiksummalle, alalle. Missiala ja mallitouhuilut on niin bimboilua kuin vain olla saattaa. Pialle onnea paremmille urille! Pakarisen paikan vain vei tavallinen tallaaja, jolla on kauheat tatuoidut eyelinerit silmien alla ja samanlaiset viivatatuoinnit kulmissaan. Nykyaikana saa etsiä luonnollisesti kaunista naista kaukaa, sillä kaikilla on vähintään hiuslisäkkeitä, irtoripsiä ja väripillolinssejä. Eihän siinä ole kysymys aitoudesta alkuunkaan!


    • Huhhuh...

      Martina oli vain kateellinen Nooralle, koska Martina itse yritti 2 kertaa päästä Miss Suomeksi, mutta häntä ei huolittu edes finaaliin.

    • niin on

      Nooraa rumepaa missiä ei ole, paitsi ikivanha Åsa Lövdahl. Niin iso nenäkin että huijjj!

    • TäHhhhhHHHH

      Kuka on Noora, en muista naamaa?

    • Yäk yäk

      HYI martinaa,ruma ja kuminen akka

    • JK

      VAI NIN

    • näin on

      Nyt se akka puolustaa Makusta, joten se oli viimeinen niitti -> Hautakangas vihaa Pakarista.
      Laitetaan kaikki Pakarisen syyksi, jolloin kukaan ei muista, että Hautakangas oli paska manageri, joka ei hoitanut tehtäviään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      133
      10692
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      78
      3565
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      90
      2847
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      70
      1464
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      316
      1355
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      34
      1339
    7. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      1270
    8. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      141
      1246
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1206
    10. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      49
      1150
    Aihe