Varkauden liikenteen

puusilmät! Tuskin yksikään automerkki tekee autoa jossa ei ole vilkkukytkintä joten käyttäkää sitä ja käyttäkää sitä ajoissa, kun jo olette kääntyneet niin sen kyllä näkee jo. Varkaudessa on näköjään noin 60 prosenttia autoilijoista niitä joille ei olisi pitänyt antaa korttia ollenkaan. Ja toinen ihmetyksen aihe, jos ajat jollain saat... skodalla tai toyotalla persiissä kiinni ja minä kyrpiinnyttyäni hiljennän vauhtia siitä normaalinopeudesta niin älä köyhä kehtaa ilveillä. Katos kyllä Mersu kulkee, sitä ei vaan tarvitse todistaa koska ei ole niin köyhä, että tarvitsee ajaa jollain kansan autolla! Näyttää olevan punainen vaate lidlporukalle!
7138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

PerSu on puhunut! UGH!

Äänestä
  • Jos voi enemmän olla muuta kuin persu niin minä olen joten ugh myös sinulle. Mersulla tuskin persut ajaakaan.

    Äänestä

Ajattelin ensin et nyt joku fiksu kirjoittaa, mut ei. Liian hyvin olis ollutkin, kehumiseks meni heti. Asiaa oli kyllä tuo moite vilkun käytöstä. Vilkkua käytetään todella vähän, mietityttää mikä siinä on niin vaikeaa.
Mut tuo mersun kehuminen on naurettavaa, lapsellista ja hyvin noin nolaa itsensä, mut mikäs siellä on kehuessa nimimerkin takaa.
Jokainen ajaa sillä millä haluaa ja piste, käyttäkää vaan niitä vilkkuja niin hyvin menee. Älkää välittäkö noista tähtinokista, niissä on muuten tosi harvoin ajovalot päällä. Liekö karvahattumalli se jossa ei oo valoja.
Itse en välitä mersusta pätkän vertaa, ei sen kummempi kuin muutkaan autot, monet näyttää olevan tosi pahassa ruosteessa jo muutaman vuoden ikäisenä. Mut ajeleppa sinä mesellä jos hyvälle tuntuu ja anna toisten ajaa millä he haluavat ilman mitään mollaamista. Älä siis oleta että teitä mersukuskeja arvostetaan enemmän kuin muita, väärä luulo.

Äänestä

Eihän tässä olekaa kyse siitä millä ajetaan, tuo mersu on vaan niin totta kuin olla voi, kaikki tojot sun muut suberbskodat ajaa perseessä kiinni kun ajat mersulla, no kyllähän mulla on todella timmi perä, mutta voi sitä ihailla kauempaakin. No hei, kaiva se ironia sieltä jutun seasta, mutta asia on kuitenkin sama.

Äänestä
  • No sama juttu oli, kun aikoinaan ajoin samaralla. Ja ohi piti päästä vaikka väkisin isoilla teillä nopeudesta riippumatta. Mutta asiaan, on tosiaan ihmeellisen raskasta vääntää yhtä vipua. Kumma, että sehän tehdään oman turvallisuuden takia ja ihmiset ei sitä tajua. Muutaman kerran on ollut tosi lähellä peräänajo, varsinkin kun risteyksestä lähtee kiihdyttämään ja yhtäkkiä toinen jarruttaa ilman vilkkua. Kyllähän se kesällä menee, mutta talvella ei saata rengas pitää. Onhan tuohon tietysti pikkuhiljaa oppinu, että kyttää koko aika minne kukakin saattais olla menossa.

    Äänestä

  • Torni Mugren kirjoitti:

    No sama juttu oli, kun aikoinaan ajoin samaralla. Ja ohi piti päästä vaikka väkisin isoilla teillä nopeudesta riippumatta. Mutta asiaan, on tosiaan ihmeellisen raskasta vääntää yhtä vipua. Kumma, että sehän tehdään oman turvallisuuden takia ja ihmiset ei sitä tajua. Muutaman kerran on ollut tosi lähellä peräänajo, varsinkin kun risteyksestä lähtee kiihdyttämään ja yhtäkkiä toinen jarruttaa ilman vilkkua. Kyllähän se kesällä menee, mutta talvella ei saata rengas pitää. Onhan tuohon tietysti pikkuhiljaa oppinu, että kyttää koko aika minne kukakin saattais olla menossa.

    Ittelläni oli aikaisemmin länsiräppänä,ja melkein jokainen kiilasi,ja ohitti pahassakin paikassa,sitten ostin Samaran,ja muitten törttöily on vähentynyt,jopa mersujen.
    Vilkkuja saisivat toki enemmän käyttää,ja myös moni ajaa päin punaista liikennevaloissa.

    Äänestä

Kyllä näkyy olevan penkin ja ratin välissä suurin vika.Esim,joutenlahti jossa stoppi merkki,kun silta remontti käynnissä niin ei siitä tarvitse välittää,kyllä olisi hyvä sakko ryhä..seurannu jo muutaman kuukauden,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mersu on auto kirjoitti:

puusilmät! Tuskin yksikään automerkki tekee autoa jossa ei ole vilkkukytkintä joten käyttäkää sitä ja käyttäkää sitä ajoissa, kun jo olette kääntyneet niin sen kyllä näkee jo. Varkaudessa on näköjään noin 60 prosenttia autoilijoista niitä joille ei olisi pitänyt antaa korttia ollenkaan. Ja toinen ihmetyksen aihe, jos ajat jollain saat... skodalla tai toyotalla persiissä kiinni ja minä kyrpiinnyttyäni hiljennän vauhtia siitä normaalinopeudesta niin älä köyhä kehtaa ilveillä. Katos kyllä Mersu kulkee, sitä ei vaan tarvitse todistaa koska ei ole niin köyhä, että tarvitsee ajaa jollain kansan autolla! Näyttää olevan punainen vaate lidlporukalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu