Lipposta vai Niinistöä?

http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/09/18/suomen-valittava-velkasuo-tai-kiitos-riittaa/201113173/12

Tätä Taloussanomien juttua lukiessa aloin miettimään, että kumpaakohan pitäisi äänestää tulevissa presidentinvaaleissa, Lipposta vai Niinistöä. Tarkoitan siis sitä, että oliko Suomen vieminen rahaliitto EMUun enemmän pääministerin kuin valtiovarainministerin ansiota. Taisi se enemmän pääministerin ansiota olla? Joten ei muuta kuin kaikki vaan Lipposta äänestämään.
973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hyviä vaihtoehtoja Suomen tulevaisuuden kannalta kumpainenkin. Turvallisin mielin voit äänestää kumpaa tahansa.

Äänestä

Itse äänestän ei Emulle
Ei Eu herroille

Persu kannattajat tekee ilmeisesti samoin.

Äänestä

Lipponen on liian ylimielinen, Niinistökin jaa....

Äänestä
  • Niin on, se kävi tänään hyvin ilmi.

    Äänestä

Väyrynen on paras vaikka iltalehti ja muut kokoomuslehdet on valjastettu haukkumaan Väyrystä, Niinistön nuolemis viikot sen kun jatkuu, muistakaa muillakin on aivot, juorutoimittajilla on samat putkiaivot.

Äänestä

Väyrynen presidenttinä.
Persut SAK johtajina.

SAK vielä vasemmistolla.

Vuoona 2003 oli vasemmiston kannatus yli 40 %
Vuoona 2007 olijo alas mennyt 31 %
Vuonna 2011 oli enään 27,2 %

Samainen vasemmisto nyt hallitus herroina ? ?

Demokratia on nyt hukassa. Oikeisto > vasemmisto linjalla.

Äänestä

Mutta lukiko kukaan sitä juttua?

Äänestä

En kai voi äänestää ketään noista pakkoruotsittajista. Lipponen on Rkp:n ja Folktingetin rahalla ja mitaleilla lahjottu.
En tiedä Niinistön ja Väyrysen lahjomisesta mutta eikös Väyrynen ole Åbo akademian kasvatti.

Melkein unohdin Lipposen kaasuputkihommista Venäjän kanssa.

Äänestä

PAAVO VÄYRYNEN paras ja aidosti PÄTEVIN, kaikki äänestämään Väyrystä !
EI IKINÄ LIPPOSTA; EI NIINISTÖLLE; huomaatteko ???? Niinistö on tullu Paavo Väyrysen linjoille, puhuu samoja asioita OMINAAN mitä Väyrynen on jo vuosia tienny ja puhunu !? yrittää näin saada ääniä, EI ONNISTU äänet kuuluu vain PAAVO VÄYRYSELLE !
Huomatkaa PAAVO VÄYRYSEN ARVO !!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskustaporvari kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/09/18/suomen-valittava-velkasuo-tai-kiitos-riittaa/201113173/12

Tätä Taloussanomien juttua lukiessa aloin miettimään, että kumpaakohan pitäisi äänestää tulevissa presidentinvaaleissa, Lipposta vai Niinistöä. Tarkoitan siis sitä, että oliko Suomen vieminen rahaliitto EMUun enemmän pääministerin kuin valtiovarainministerin ansiota. Taisi se enemmän pääministerin ansiota olla? Joten ei muuta kuin kaikki vaan Lipposta äänestämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu